
Le še danes lahko oddate vlogo za državno pomoč
Avtor: Mira Črešnar

Gospodarski subjekti, ki so utrpeli škodo v avgustovski ujmi, lahko še danes oddajo vlogo za državno pomoč za škodo na strojih, opremi in zalogah ter zaradi izpada prihodka.
Gospodarske družbe, podjetniki posamezniki, posamezniki, ki samostojno opravljajo dejavnost, ter zavodi in zadruge, ki zaradi posledic poplav ne morejo poslovati ali imajo oteženo poslovanje, lahko prejmejo pomoč v višini do 60 odstotkov ocenjene škode, če so imeli sredstva zavarovana, ali do 50 odstotkov ocenjene škode, če zavarovanja niso imeli.
Glede na predhodni program odprave posledic škode v gospodarstvu, ki ga je minuli teden potrdila vlada, je škoda v gospodarstvu v avgustovski ujmi po predhodni oceni znašala 318 milijonov evrov.
Prizadeti subjekti so lahko do 1. septembra zaprosili za predplačilo državne pomoči v višini do 10 odstotkov ocenjene škode.
Več info: