novica Gospodarsko ministrstvo objavilo študijo potencialnih posledic Brexita na slovensko gospodarstvo

Študija o posledicah različnih scenarijih Brexita oz. odhoda Združenega kraljestva Velike Britanije iz EU na notranji trg in trgovinske odnose kaže, da bi prišlo do zelo majhnega znižanja bruto domačega proizvoda v Sloveniji. Najbolj bi se znižal slovenski izvoz v Združeno kraljestvo, kar pa bi nadomestili s povečanjem izvoza v EU in preostale države sveta. Izstop bi nekoliko zmanjšal dodano vrednost v nekaterih panogah slovenskega gospodarstva, v nekaterih pa bi jo povečal. V vsakem primeru bi bil vpliv majhen. Enako bi Brexit tudi relativno malo vplival na zaposlenost v Sloveniji. Študijo je pripravilo Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo v sodelovanju z Ekonomsko fakulteto v Ljubljani.

Vir: MGRT

novica Obiščite sejem K Duesseldorf 2019 z letalom !
Glede na izkazan interes naših članov po obisku sejma K Duesseldorf 2019 z letalom, vas vabimo k ogledu tega največjega svetovnega sejma plastike in gume in sicer od 19. do 21. oktobra 2019.
novica Vabljeni na sejem MOS 2019
Vljudno vabljeni, da nas obiščete na sejmu MOS 2019! Lokacije razstavnih prostorov Sekcije kovinarjev in Sekcije plastičarjev so v hali C1 in obsegajo tri prostore : 12 A, 12B in 06. Lokacija prostora Odbora za znanost in tehnologijo je v hali L1.
novica Spremembe pri štirih javnih povabilih - višji upravičeni stroški za usposabljanje brezposelne osebe
21. avgusta je Zavod RS za zaposlovanje objavil spremembe pri štirih aktualnih javnih povabilih: Usposabljanje na delovnem mestu 2019 (UDM), Usposabljanje na delovnem mestu – mladi 2019 (UDM – mladi), Usposabljanje na delovnem mestu za osebe z mednarodno zaščito 2018/2019 (UDM za osebe z mednarodno zaščito) ter Delovni preizkus 2018/2019 (DP).
novica Objava Uredbe o emisiji snovi v zrak iz malih kurilnih naprav
V Uradnem listu RS št. 46 z dne 19.7.2019 je objavljena Uredba o emisiji snovi v zrak iz malih kurilnih naprav, ki stopi v veljavo 30 dni po objavi, torej z dnem 18.8.219.
novica Sejemska priznanja OZS na 52. MOS
Obrtno-podjetniška zbornica Slovenija bo tudi letos podelila tradicionalna sejemska priznanja OZS – Cehi na letošnjem 52. Mednarodnem sejmu obrti in podjetnosti v Celju. Na razpis se lahko prijavijo člani OZS, ki razstavljajo na letošnjem MOS. Rok za prijavo je 30. 8. 2019 (prijava se pošlje na naslov: Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije, “Razpis-Cehi”, Celovška cesta 71, 1000 Ljubljana ali po e-pošti na edina.zejnic@ozs.si).
novica Hudournik poplavil mizarsko delavnico
Družinsko podjetje Mizarstvo Rokavec iz Šemnika v občini Zagorje ob Savi je 7. julija letos prizadela naravna nesreča. Hudournik, ki je nastal iz potoka, jim je v celoti uničil mizarsko delavnico.
novica Pokal Mozirski tulipan 2019
Povabilo cvetličarkam in cvetličarjem da se 13. septembra 2019 udeležijo tekmovanja v Mozirskem gaju