Sekcija elektronikov in mehatronikov - prva stran

sekcija-elektronikov-in-mehatronikov
ODPRTA FAKULTETA

Ogled laboratorijev Fakultete za strojništvo, Uni LJ in individualni pogovori z raziskovalci, 6. februar 2024

29. 11. 2023
Avtor: Valentina Melkić
ODPRTA FAKULTETA

V torek, 6. februarja 2024 bo na Fakulteti za strojništvo, Univerze v Ljubljani potekal dogodek »ODPRTA FAKULTETA – dogodek za poslovno mreženje članov Obrtno-podjetniške zbornice Slovenija«, ki bo namenjen spoznavanju Fakultete za strojništvo in njenih laboratorijev ter poslovnemu mreženju članov OZS z njihovimi raziskovalci. Cilj srečanja, ki ga organizira Odbor za znanost in tehnologijo pri OZS, je okrepiti sodelovanje in odgovoriti na konkretne izzive s katerimi se srečujejo mala podjetja in obrtniki, člani OZS. Fakulteta bo najprej predstavila svoje delovanje in organiziranost, sledili pa bodo ogledi 12 laboratorijev in individualni pogovori z raziskovalci.

logo strojna 29112023

V dveh tematskih sklopih se bo predstavilo skupaj 12 različnih raziskovalnih laboratorijev.

Ogled bo možen v dveh tematskih sklopih. Ob prijavi si boste torej izbrali en sklop, glede na vaše želje in potrebe.

Vsaka od skupin imela na voljo cca. 15 do 20 min/laboratorij in dovolj časa za prehod iz ene na drugo lokacijo.

Predstavili se bodo sledeči laboratoriji:

SKLOP 1:

• Laboratorij za strojne elemente (LASEM) in Laboratorij za vrednotenje konstrukcij (LAVEK) - Katedra za strojne elemente in razvojna vrednotenja
  • Laboratorij za konstruiranje (LECAD)
  • Laboratorij za varjenje (LAVAR)
  • Laboratorij za odrezavanje (LABOD)
  • Laboratorij za vodne in turbinske stroje (LVTS)
  • Laboratorij za energetske delovne stroje in tehnično akustiko (LEDSTA)

SKLOP 2:

• Laboratorij za modeliranje elementov in konstrukcij (LAMEK)
  • Laboratorij za tribologijo in površinsko nanotehnologijo (TINT)
  • Laboratorij za alternativne tehnologije (LAT)
  • Laboratorij za mehatroniko, proizvodne sisteme in avtomatizacijo (LAMPA)
  • Laboratorij za preoblikovanje (LAP)
  • Laboratorij za strego, montažo in pnevmatiko (LASIM)

Čeprav je dogodek brezplačen, se je za obisk dogodka za udeležbo potrebno prijaviti že pred samim obiskom, do 26.januarja 2024.

Spletna prijavnica je tukaj: P R I J A V A

Pri tem pa ne spreglejte tudi podrobnih opisov laboratorijev v prilogi tega maila ali tukaj: https://www.fs.uni-lj.si/raziskovanje/laboratoriji/

Individualna srečanja z raziskovalci IJS

Na podlagi vnaprej izraženih interesov in prijav obrtnikov in podjetnikov članov OZS bodo ob zaključku obiska organizirana tudi individualna srečanja z raziskovalci, ki bodo potekala po v naprej pripravljenem urniku in glede na prijave v že omenjeni spletni prijavnici. Šlo bo za kratke sestanke in konzultacije s ciljem predstavitve problemov in navezovanjem prvih stikov.

Pomembne povezave, priponke in dokumenti:

Predviden potek dogajanja

08.30 – 09.00 Zbor udeležencev (Predavalnica V/8, Aškerčeva cesta 6, Ljubljana)

09.00 – 10.00 Uvodni nagovori, predstavitev FS in raziskovalnih platform ter možnosti sodelovanja

10.00 – 10.30 Odmor za kavo

10.30 – 12.30 Voden ogled laboratorijev  (opomba: Ogled bo možen v dveh tematskih sklopih. Ob prijavi si boste izbrali en sklop)

12.30 – 13.00 Pogostitev in individualni pogovori (Predavalnica V/8, Aškerčeva cesta 6, Ljubljana )

Kontakt za več informacij: Valentina Melkić, sekretarka Odbora za znanost in tehnologijo pri OZS (mail: valentina.melkic@ozs.si, tel.: 01 58 30 541)

Ne zamudite priložnosti za ogled fakultete, navezovanja stikov z raziskovalci in prenos vrhunskega znanja v svoje delovne procese.

Vljudno vabljeni!

strojna baner 29112023