Odbor za znanost - prva stran

novica Roki glede obveznosti poročanja na podlagi Zakona o varstvu okolja se preložijo

S strani Ministrstva za okolje in prostor (MOP) imamo zagotovila, da se roki glede obveznosti poročanja, vzpostavljeni na podlagi Zakona o varstvu okolja (ZVO-1) in na podlagi podzakonskih predpisov, sprejetih na podlagi ZVO-1, preložijo tako, da ta obveznost poročanja nastopijo v roku dveh mesecev po preklicu izrednih ukrepov zaradi epidemije virusne okužbe SARS-CoV-2 (COVID 19).

MOP je pripravil predlog, ki ga bodo vključili v predlog Zakona o interventnih ukrepih za omilitev posledic epidemije virusne okužbe SARS-CoV-2 (COVID-19) za državljane Republike Slovenije in slovensko gospodarstvo. V prilogi predlog Ministrstva za okolje in prostor k Zakonu za blažitev posledic bolezni, ki še sicer ni sprejet a kot navedeno imamo zagotovila pristojnih, da se roki za poročanje preložijo. V predlogu je navedeno, v katerih predpisih se roki spremenijo.

Za večino je verjetno pomembno, da se roki za poročanje o ravnanju z nastalimi odpadki po Uredbi o odpadkih (1. odstavek 29. člena) ter roki za poročanje po Uredbi o ravnanju z embalažo in odpadno embalažo (1. odstavek 10.c in 10.d člena) preložijo.

V kolikor imate iz naslova vaše dejavnosti morda še kakšne obveznosti glede poročanja, se VSI roki iz Zakona o varstvu okolja in njegovimi podzakonskimi akti, preložijo tako, da ta obveznost poročanja nastopi v roku dveh mesecev po preklicu izrednih ukrepov zaradi epidemije navedene virusne okužbe.

Predlogi Ministrstva za okolje in prostor k Zakonu za blažitev posledic bolezni COVID-19

novica Ponovno dovoljen promet z zaščitnimi sredstvi

Vlada je z Odlokom preklicala sprejeto Odredbo o prepovedi prometa z zaščitnimi sredstvi. Objavljena je v Uradnem listu 25/2020

novica Obvestilo Tržnega inšpektorata RS - poziv proti agresivni poslovni praksi

Tržni inšpektorat RS poziva vse gospodarske subjekte, ki potrošnikom zagotavljajo blago in storitve na trgu, da ne zvišujejo cen blaga in storitev, po katerih je v teh časih večje povpraševanje. Agresivno poslovno prakso, ki je prepovedana bo TIRS aktivno spremljal n striktno ukrepal proti vsem, ki bodo poskušali izkoristiti težko situacijo, v kateri se je trenutno znašla Slovenija. Istočasno bo o vseh kršitvah in kršiteljih seznanil slovensko javnost. Obvestilo TIRS-a, ki smo ga prejeli po e-pošti v celoti objavljamo v nadaljevanju

novica PRESTAVLJEN DOGODEK "Meritve danes in jutri" in termin 39. mednarodne konferenca o razvoju organizacijskih znanosti), Portorož

Organizator 39. Mednarodne mednarodne konferenca o razvoju organizacijskih znanosti in MGRT, Urad RS za meroslovje sta sporočila, da tako dogodek "Meritve danes in jutri", planiran za 19.03.2020, kakor tudi 39. Mednarodna konferenca v predvidenem marčevskem terminu odpadeta, saj konference trenutno ne morejo uresničiti kot bi si želeli in zaradi trenutnih razmer ne bi dosegli svojih zastavljenih ciljev. NOVI TERMIN: 39. mednarodna znanstvena konferenca se bo izvedla med 14. in 16. septembrom 2020 v Kranjski Gori. Dogodek "Meritve danes in jutri" ter ustanovitev sekcije SLOMER pa bo potekal v torek, 15. septembra 2020 med 9. in 17 uro. Na prestavljenem dogodku bo ohranjena struktura in program. Vse, ki ste že rezervirali nočitve vas opozarjamo, da v hotelu uredite pravočasno odpoved rezervacije. Hvala za razumevanje.

novica Slovenski podjetniški sklad (SPS) je objavil vavčer za prenos lastništva.

Prenos lastništva po tem javnem pozivu pomeni: - prenos oziroma prodajo večinskega poslovnega deleža v kapitalski družbi (vsaj 50 % osnovnega kapitala družbe) ali - prenos podjetja (samostojnega podjetnika) na podjetnika prevzemnika (72a. člen ZGD-1).

novica Vabljeni na sejem MOS 2019

Vljudno vabljeni, da nas obiščete na sejmu MOS 2019! Lokacije razstavnih prostorov Sekcije kovinarjev in Sekcije plastičarjev so v hali C1 in obsegajo tri prostore : 12 A, 12B in 06. Lokacija prostora Odbora za znanost in tehnologijo je v hali L1.