EU STANDARD

Izšel je prevod Evropskega standarda za sajenje dreves v slovenščino

21. 02. 2024
Avtor: Edina Babnik
EU STANDARD

Novi Evropski standard za sajenje dreves je nastal leta 2022 kot večletni projekt skupine za evropske arboristične standarde s podporo Evropskega sveta za arboristiko (European Arboricultural Council).

Izdajo prevoda je finančno podprla Zbornica komunalnega gospodarstva.

Novi evropski standard predstavlja prvi tovrstni vseevropski standard ter vsebuje jasno opredeljene smernice za profesionalno sajenje dreves.

V prilogi 9 tega prevoda najdete tudi nacionalno prilogo za Slovenijo, kjer si med drugim lahko preberete, katere arboristične certifikate se priporoča za izvajalce in načrtovalce strokovne nege dreves, ter ostale posebnosti za kvalitetno sajenje dreves v naših krajih.

Za dostop do Evropskega standarda za sajenje dreves kliknite TUKAJ.

Vir: Arboretum Volčji Potok