Izobraževanje- spremembe Uredbe o ravnanju z embalažo in odpadno embalažo in obveznosti povzročiteljev odpadkov

26. 02. 2020
Avtor: Iris Brkovič

Spremembe Uredbe o ravnanju z embalažo in odpadno embalažo v letu 2017 in 2018 so prinesle kar nekaj novosti tudi za podjetja, ki na slovenski trg dajejo do 15 ton embalaže letno skupaj z embaliranim blagom. Ker spodnjih količinskih izjem ni, to velja za vso embalažo, tudi zelo nizke količine. Tako za zavezance, ki dajo na trg male količine embalaže ni več odpustkov glede vodenja evidenc in poročanja.
V drugem delu predavanj bomo na kratko predstavili kakšne so obveznosti povzročiteljev odpadkov, predvsem glede ločenega zbiranja, oddaje zbiralcem in v katerih primerih je potrebno na Agencijo RS za okolje poročati o nastalih odpadkih.

Izobraževanje po potekalo v sredo 10.03.2020 ob 13. uri prostorih OZS Ljubljana, Celovška 69, 1000 Ljubljana, velika sejna

Program strokovnega izobraževanja:

Pričetek ob 13. uri

• Obveznosti embalerjev izdelkov (uporaba folije, druge embalaže za dajanje izdelkov na trg v RS)
  • Obveznosti pri uvozu izdelkov iz drugih držav
  • Praktični primeri iz dejavnosti (kdaj je paleta embalaža, kdo poroča o tem ...)
  • Obveznost in postopek registracije na Agenciji RS za okolje
  • Vodenje evidenc (tehtanje, kdaj nastane obveznost)
  • Priprava poročila o embalaži
  • Obveznosti povzročiteljev odpadkov (ločeno zbiranje odpadkov, oddaja zbiralcem oz. obdelovalcem, kdaj je potrebno poročanje na ARSO)
  • Vprašanja udeležencev, ki jih lahko posredujete po e-pošti še pred izobraževanjem

Predavala bo mag. Katarina Železnik Logar, IVD Maribor.

Predviden zaključek ob 16.00 uri.

Kotizacija: za člane OZS in njihove zaposlene je brezplačno, za ostale udeležence (ne člane OZS) 55,00 € (DDV vključen)

Prijava: Najhitreje se prijavite, da izpolnite (klikni) na Spletno prijavo na dogodek

Prijavite se lahko najpozneje do petka 06.03.2020.

Plačilo kotizacije (za ne člane OZS): prosimo, da kotizacijo poravnate pred pričetkom izobraževanja na transakcijski račun Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije transakcijski račun 02013-0253606416 račun NLB d.d., sklic 200016 (lesarska dejavnost) oziroma sklic 200005 (kovinarska dejavnost).
Potrdilo o plačilu pošljete na e-naslov iris.brkovic@ozs.si ali po faxu 01 50 54 373.

V primeru prenizkega števila prijav si pridržujemo pravico do odpovedi.

Dodatne informacije: Iris Ksenija Brkovič, sekretarka sekcij: iris.brkovic@ozs.si, 01 5830 566, Valentina Melkić, sekretarka sekcij: valentina.melkic@ozs.si, 01 5830 541

Vljudno vabljeni!