
Odprtje trgovin v torek, 15.8.2023 in dodatki za delavce za delo v nedeljo in praznike
Avtor: Edina Babnik

71. člen Kolektivne pogodbe dejavnosti trgovine Slovenije določa, da je delavec upravičen do dodatka za delo v delovnem času, ki je zanj manj ugoden, najmanj v naslednjem nominalnem znesku ali odstotku od osnovne plače delavca oz. ustrezne urne postavke, in sicer:
- za delo na nedelje – 100 %, vendar ne manj kot 6,05 evrov/uro,
- za delo na praznike, ki so z zakonom določeni za dela proste dneve – 250 %.
Obveščamo vas, da glede na dogovor z dne 10.8.2023 Trgovinske zbornice Slovenije in Sindikata delavcev trgovine Slovenije so v torek, 15. avgust 2023 (upoštevajoč KPDTS) trgovine odprte izključno samo za poplavna/prizadeta območja, in odprtje posamezne trgovine je v pristojnosti posameznega trgovca.
Po Odredbi poveljnika Civilne zaščite RS z dne 5.8.2023 so v nedeljo, 13.8.2023 in ponedeljek, 14.8.2023 odprte prodajalne, v katerih se prodajajo živila, tehnično blago in otroška oprema, po celotni Sloveniji.