Spoštovani uporabnik Microsoft Internet Explorerja!

Spletni brskalnik, ki ga uporabljate, ne omogoča polne funkcionalnosti spletnih portalov OZS. V izogib težavam pri delu s portalom vam predlagamo, da uporabite sodobne spletne brskalnike kot so Google Chrome, Mozilla Firefox ali Microsoft Edge.

Hvala lepa za razumevanje.
Postanite član OZS Izjemne ugodnosti, svetovanje, poslovna podpora ...
Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije
Prijavljeni ste kot
OZS blagovne znamke Družinsko podjetništvo Revija Obrtnik-Podjetnik Kartica Mozaik podjetnih MojObrtnik.com
VPRAŠANJE:

Podjetje je do sedaj poslovalo s štampiljko, od sedaj dalje pa ne želi več poslovati z njo? Ali mora to zapisati v internih aktih in po vsej verjetnosti sporočiti tudi vsem poslovnim partnerjem, od kdaj dalje ne posluje več s štampiljko? Ali še vedno velja, da se zakoniti zastopnik podpiše in dopiše "poslujem/o brez žiga", ali so morebiti spremembe?

ODGOVOR:

Pozdravljeni,

poslovanje z žigom že kar nekaj časa ni več obvezno s slovensko zakonodajo (Zakon o gospodarskih družbah), vendar pa je uveljavljeno s poslovno prakso. Kot ste že omenili, pa je poslovanje brez žiga potrebno urediti v internih aktih družbe.

Za ogled celotnega odgovora je potrebna PRIJAVA!
Priprava: OZS,  
Zadnja sprememba: 21.08.2018
Povežite nas