Sekcija za gostinstvo in turizem - prva stran

novica Slovenski podjetniški sklad (SPS) je objavil vavčer za prenos lastništva.

Prenos lastništva po tem javnem pozivu pomeni:
- prenos oziroma prodajo večinskega poslovnega deleža v kapitalski družbi (vsaj 50 % osnovnega kapitala družbe) ali
- prenos podjetja (samostojnega podjetnika) na podjetnika prevzemnika (72a. člen ZGD-1).

Ključni poudarki pa so, da podjetje lahko vloži vlogo za pridobitev vavčerja, če/ko:
-    gre za mikro, malo ali srednje podjetje (manj kot 250 zaposlenih ter letni promet, ki ne presega 50 mio EUR in/ali letno bilančno vsoto, ki ne presega 43 mio EUR) s sedežem v RS, ki je organizirano kot kapitalska družba ali s.p.,
-    na dan oddaje vloge na SPS in ves čas trajanja postopka mora imeti podjetje vsaj 1 zaposlenega (šteje tudi nosilec s.p. in družbenik-poslovodja, zavarovan na podlagi 16. člena ZPIZ-2),
-    opravi brezplačni svetovalni intervju,
-    pridobi predhodno potrdilo Spirita (ga boste dobili s strani Spirita v roku 5 delovnih dni),
-    prenese več kot 50 % osnovnega kapitala družbe, če gre za d.o.o.,
-    uveljavljate lahko samo aktivnosti, začete po 22. 11. 2019,
-    strošek DDV ni upravičen strošek.

S pomočjo vavčerja lahko podjetje pridobi subvencijo od 500,00 EUR do 9.000,00 EUR  oz. do 60 % sofinanciranja upravičenih stroškov aktivnosti vezanih na:
1. sklop: priprava poslovnega subjekta na prenos lastništva (do 3.000 EUR):
-    Priprava in izdelave družinske ustave, družbene pogodbe oz. enakovrednega dokumenta.
-    Ocena vrednosti podjetja.
-    Priprava in izdelava predstavitve podjetja za prodajo.
-    Analiza in iskanje potencialnih prevzemnikov  in priprava ter usklajevanje ponudb.

2. sklop: neposredna izvedba prenosa lastništva (do 3.000 EUR):
-    Storitve pravnih, finančnih in davčnih ekspertov za prenos lastništva.
-    Priprava kupoprodajne pogodbe.
-    Notarske storitve.
-    Uradna cenitev.
-    Skrbni pregled.

3. sklop: dvig kompetenc prevzemnikov poslovnih subjektov (do 3.000 EUR).
-    Usposabljanje prevzemnikov v Sloveniji.
-    Priprave in izpit prevzemnika za pridobitev naziva mojster v skladu s zakonom (izvaja OZS).
-    Usposabljanje prevzemnikov v tujini.

Za vsak sklop vavčerja mora podjetnik oddati svojo vlogo!

Prijavitelj mora pred oddajo vloge za pridobitev vavčerja opraviti brezplačni svetovalni intervju. Na njem bo svetovalka svetovancu predstavila vavčer in opravila svetovanje glede prenosa lastništva in oceno stanja podjetja.

Trenutni izvajalec brezplačnih intervjujev je le Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije. Nanj se naročite na tej povezavi ali pokličite Nino Scortegagna Kavčnik 030 605 308 ali nina.scortegagna@ozs.si. Svetovalnega intervjuja se lahko udeležite tudi, če kasneje ne boste oddali vloge za vavčer.

Vse o spodbudah malih vrednosti preko vavčerjev SPS in pogojih si preberite tukaj.

novica Prijava delovnih nezgod

Glede na povečano pozornost inšpekcije za delo na prijave nezgod, nevarnih pojavov in poklicnih bolezni, vas v izogib morebitnim nevšečnostim ob obisku inšpekcije opozarjamo, da ste dolžni prijavo narediti najkasneje v treh dneh po nastopu dogodka.

novica Skupaj z Dončičem blesteli tudi slovenski gostinci

Čez lužo sinoči ni blestel le Luka Dončič, za odlično promocijo Slovenije so namreč poskrbeli tudi slovenski kuharski mojstri in vinarji. V okviru sodelovanja Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije in Slovensko-ameriškega poslovnega združenja SABA se namreč prav te dni v Clevelandu mudi poslovna delegacija vrhunskih kuharjev iz Gostilne Rajh, ki je nosilka znaka Gostilna Slovenija, ter vinarji hiše Joannes Protner in Črnko.

novica Prestavljeno -Vabilo na ogled novosti Electrolux professional, Pordenone - 3.9.2019

Strokovna ekskurzja je prestavljena na spomladanski čas! Sekcija za gostinstvo in turizem pri OZS in Sekcija vzdrževalcev tekstilij pri OZS vas vabita na ogled tovarne Electrolux. Odhod avtobusa ob 5.00 uri iz dogovorjenega mesta v Ljubljani. Vožnja po avtocesti čez mejni prehod do Pordenona. Okoli 9.30 ure prihod v tovarno Electrolux Professional, kjer si boste ogledali novosti s področja gostinske opreme in kemičnega čiščenja. Po predhodnem dogovoru se bomo razdelili v dve skupini; kemično čiščenje (pranje) ter gostinski del. Obe skupini bosta imeli splošno predstavitev in predstavitev novosti na posameznem področju. Del programa ogleda je tudi skupen (glavna predstavitev, kosilo in ogled tovarne).

novica SPS je objavil spremembo dveh vavčerskih javnih pozivov in hkrati začasno zapira dva javna vavčerska poziva

Slovenski podjetniški sklad je objavil spremembo dveh vavčerskih javnih pozivov in hkrati začasno zapira dva javna vavčerska poziva