Brezplačni spletni seminar »Nova pravila pri e-trgovanju na področju DDV«

• Kraj: Virtualno (Zoom)
  • Datum: 10.06.2021

Brezplačni spletni seminar »Nova pravila pri e-trgovanju na področju DDV«

Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije in Finančna uprava Republike Slovenije (FURS) vabita na spletni seminar na temo »Nova pravila pri e-trgovanju na področju DDV«, ki bo potekal v četrtek, 10. 6. 2021, ob 9.00 uri, preko Zooma.

S 1. julijem 2021 se v slovenski pravni red prenašajo določbe Direktive Sveta (EU) 2017/2455 z dne 5. decembra 2017 o spremembi Direktive 2006/112/ES in Direktive 2009/132/ES v zvezi z nekaterimi obveznostmi glede davka na dodano vrednost, ki veljajo za opravljanje storitev in prodajo blaga na daljavo in Direktive Sveta (EU) 2019/1995 z dne 21. novembra 2019 o spremembi Direktive 2006/112/ES glede določb v zvezi s prodajo blaga na daljavo in nekaterimi domačimi dobavami blaga, katerih spremembe se nanašajo predvsem na DDV režim za dobave blaga na daljavo in na uvoz pošiljk neznatnih vrednosti. Obračunavanje davka na dodano vrednost (DDV) pri čezmejnem e-trgovanju se v EU posodablja. Ena od novosti je tudi ukinitev oprostitve plačila DDV za uvoz blaga v EU v vrednosti, ki ne presega 22 EUR. Tako bo treba od 1. 7. 2021 za vse blago, uvoženo v EU, plačati DDV. Nova pravila o DDV pri e-trgovanju v EU so prilagojena za enotni digitalni trg: bolj pravična, enostavnejša in omogočajo manj goljufanja.

Ura Vsebina
9.00-10.30 Trenutno stanje na področju posebnih ureditev mini VEM
Kaj je sistem VEM
Spremembe s 1. 7. 2021 - dopolnitev obstoječih in nova posebna ureditev
  • podrobneje o unijski in neunijski ureditvi
  • kraj opravljanja storitev in dobav blaga na daljavo
  • elektronski vmesnik
  • prijava in izključitev iz posebnih ureditev
  • oddaja posebnih obračunov DDV
  • odbitek ali vračilo DDV
  • vodenje evidenc in izdaja računov
  • kazenske določbe
Predavateljica: ga. Petra Lapi (FURS).
10.30-11.00 Vprašanja & odgovori
11.00-11.30 Posebnosti uvozne ureditve in predstavitev posebne ureditve pri uvozu
Predavatelja: ga. Barbara Balaban in g. Tomaž Hrabar (FURS).
11.30-12.00 Vprašanja & odgovori

Prijava: Potrebna je predhodna spletna prijava, ker je število mest omejeno.

Vsa mesta so zapolnjena, zato prijava ni več mogoča. Zahvaljujemo se vam za vaš interes in vas vabimo, da spremljate prihajajoče dogodke na naši spletni strani www.ozs.si/koledar.

Dodatne informacije: Edina Zejnić, t. 01 58 30 586, edina.zejnic@ozs.si

Vljudno vabljeni!