Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije
OZS blagovne znamke Družinsko podjetništvo Revija Obrtnik-Podjetnik Kartica Mozaik podjetnih MojObrtnik.com

Brezplačno za člane Sekcije za gostinstvo in turizem: Novosti, ki jih prinaša Uredba o embalaži in odpadni embalaži, ki je bila sprejeta aprila letos

• Kraj: OZS
  • Datum: 19.05.2021
  • Cena: Brezplačno za člane Sekcije za gostinstvo in turizem - 0,00€
  • Za ostale (cena z DDV) - 55,00€

Sekcija za gostinstvo in truizem pri OZS organizira brezplačno izobraževanje. 8. aprila 2021 je bila sprejeta nova Uredba o embalaži in odpadni embalaži, ki vsem podjetjem, ki dajejo na trg Republike Slovenije izdelke v embalaži, nalaga obveznost ravnanja z embalažo.

Vabimo vas na seminar, kjer bodo predstavljene novosti, ki jih prinaša Uredba o embalaži in odpadni embalaži, ki je bila sprejeta v aprilu letos.

Sekcija za gostinstvo in turizem pri OZS organizira brezplačni strokovni spletni seminar, ki bo 19.5.2021 ob 16.30 uri z naslovom:

• "Novosti, ki jih prinaša Uredba o embalaži in odpadni embalaži, ki je bila sprejeta aprila letos"
8. aprila 2021 je bila sprejeta nova Uredba o embalaži in odpadni embalaži Nova uredba vsem podjetjem, ki dajejo na trg Republike Slovenije (RS) izdelke v embalaži, nalaga obveznost ravnanja z embalažo. To med drugim pomeni, da se morajo vključiti v shemo ravnanja z odpadno embalažo. Z navedeno uredbo se ukinja količinski prag 15 ton dane embalaže letno na trg v Sloveniji za nastanek obveznosti plačila stroškov ravnanja z odpadno embalažo.

Kaj to pomeni?
Obveznost velja, če ste pravna oseba ali samostojni podjetnik s sedežem v RS ali tuje podjetje, ki daje na trg RS embalažo in ste:
  • embaler,
  • pridobitelj embaliranega blaga,
  • proizvajalec embalaže, ki ni namenjena embaliranju blaga ali
  • pridobitelj embalaže, ki ni namenjena embaliranju blaga.

V tem primeru morate od uveljavitve uredbe, to je v obdobju od 24.4.2021 pa najkasneje do 24.5. 2021 skleniti pogodbo z družbo za ravnanje z odpadno embalažo (DROE), čemur bodo sledila plačila stroškov embalažnine. Obveznost velja za vso embalažo ne glede na uporabljeni embalažni material in ne glede na količino. Za letne količine embalaže do 1000 kg se družbi lahko plača pavšalni znesek. (Konkretni primeri iz prakse so navedeni uvodoma).
Cena:    Seminar je za člane zbornice brezplačen, za ostale pa je cena 55,00€ (DDV vključen).

Kdaj:   sreda, 19.5.2021, ob 16.30 uri do predvidoma 17.30 ure

Kje:     Preko spletne platforme MS Teams
Predlagamo, da se 10 min pred dogodkom pridružite na platformo.

Prijava: Udeležba na dogodku je za člane BREZPLAČNA (za ostale 55,00€), prijava je obvezna (klik na moder gumb - Prijava in ne po elektronski pošti). Vsi prijavljeni boste na dan seminarja na vaš e-naslov prejeli povezavo na spletni dogodek.
Rok za prijavo je 18.5.2021 oziroma do zapolnitve prostih mest.
PROGRAM:
16.30 do 17.30 ure

Vsebina:
- Novosti, ki jih prinaša Uredba o embalaži in odpadni embalaži
- kdo so zavezanci,
- kakšne so obveznosti zavezanca /vodenje evidenc, poročanje za leto 2021
- načini izpolnjevanja obveznosti
- kdo je dolžan plačevati embalažnino
- roki za izpolnitev obveznosti v letu 2021, kdo mora imeti pogodbo z družbo za ravnanje z odpadno embalažo

Povezavo do webinarja:  vsi prijavljeni boste na dan seminarja na vaš e-naslov prejeli povezavo na spletni dogodek.
Predavala bo mag. Katarina Železnik Logar, IVD Maribor.

Vaša vprašanja lahko posredujete preko e-pošte že pred samim izobraževanjem na naslov vlasta.markoja@ozs.si.

Informacije ZA NEČLANE - plačilo kotizacije:
- Obvezna je spletna prijava na dogodek
- Kotizacija se poravna pred pričetkom seminarja na transakcijski račun OZS, Celovška 71, Ljubljana, NLB d.d.: SI56 0201 3025 3606 416, sklic 00 200027-davčna številka, koda namena OTHR
 - Potrdilo o plačilu se posreduje na e-naslov vlasta.markoja@ozs.si

Dodatne informacije: sekretarka sekcij Vlasta Markoja, 01 58 30 571, Vlasta.Markoja@ozs.si
Prijazen pozdrav!