DELO NA DOMU -PRAVNI VIDIK IN VIDIK VARNOSTI PRI DELU

• Cena: Cena tečaja - 90,00€
  • Član z dodatnimi storitvami - 45,00€

DELO NA DOMU -PRAVNI VIDIK IN VIDIK VARNOSTI PRI DELU

Območna obrtno-podjetniška zbornica Ljubljana Vič vabi na seminar: DELO NA DOMU -PRAVNI VIDIK IN VIDIK VARNOSTI PRI DELU

Delo na domu – pravni vidik in vidik varnosti pri delu

Delo od doma je v zadnjih letih v porastu. K njegovemu razcvetu pa je pripomogla situacija v povezavi s korona virusom. Kljub temu, da delodajalec organizira delo od doma, mora spoštovati delovnopravne vidike in vidik varnosti in zdravja pri delu.
Se pa v praksi velikokrat zastavlja vprašanje, kakšne do pravice in dolžnosti delavcev, kakšen je možen nadzor s strani delodajalcev in predvsem, kako delodajalec delavcu zakonito odredi ali se z njim dogovori za delo od doma.

Vsebina seminarja:

• Ali je za delo od doma nujna izdelava ocene tveganja?
  • Kdaj gre za delo od doma?
  • Kdaj lahko delodajalec delavcu enostransko odredi delo od doma?
  • Kdaj je za delo od doma potrebna sklenitev nove pogodbe o zaposlitvi in ali zadostuje aneks?
  • Kakšne evidence je delodajalec dolžan voditi v času dela od doma?
  • Kako delodajalec lahko nadzoruje delavca?
  • Kaj je treba sporočati inšpektoratu za delo?
  • Kakšne so pristojnosti inšpektorjev pri delu od doma?
  • Kaj lahko delodajalec stori, če delavec odklanja delo od doma?
  • Kako delodajalec doseže, da delavci ponovno pričnejo delati na sedežu delodajalca?
  • Ali je sprejem pravilnika o delu na domu nujen?
  • Kako delodajalec preverja, ali je delovno okolje delavca varno za delo?
  • Kako izračunamo višino nadomestila za uporabo sredstev?
  • Odgovori na vprašanja ter diskusija

Z nami bo predavateljica:
Mag. Nina Scortegagna Kavčnik, vodja Službe za pravne, kadrovske in splošne zadeve in vodja Svetovalnega in izobraževalnega centra pri Obrtno – podjetniški zbornici Slovenije ter predavateljica na fakulteti ter višjih šolah in strokovnih konferencah, avtorica številnih strokovnih in znanstvenih člankov ter knjig s pravnega področja, kot so: Sporazum o odpovedi neuvedenemu dedovanju, Najemna pogodba za stanovanje in poslovni prostor, Zakonita odpoved pogodbe o zaposlitvi iz poslovnega razloga, Vse, kar morate vedeti o letnem dopustu in regresu ter Odpoved pogodbe o zaposlitvi. Trenutno je članica pogajalske skupine na delodajalski strani za spremembo delovno-pravne zakonodaje.
  •

Cena delavnice znaša 90 EVR (brez DDV), cena za naše člane znaša 45 EVR (brez DDV