Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije
Prijavljeni ste kot
OZS blagovne znamke Družinsko podjetništvo Revija Obrtnik-Podjetnik Kartica Mozaik podjetnih MojObrtnik.com

Določitev letnega dopusta in izplačilo regresa za leto 2024

• Kraj: Spletni seminar - ZOOM
  • Datum: 30.05.2024
  • Cena: 140,00 € + 22 % DDV - 170,80€
  • Za člane OZS in njihove zaposlene (POPUST 30 %) - 98,00 € + 22 % DDV - 119,56€

Določitev letnega dopusta in izplačilo regresa za leto 2024

Delodajalci so dolžni izplačati regres za letni dopust najmanj v višini minimalne plače, najkasneje do 1. 7. 2024. Kdaj lahko rok za izplačilo premaknemo na kasnejši datum? Ali je potrebno izplačati regres delavki, ki je na porodniškem dopustu? Do katere višine je izplačilo neobdavčeno? Kako pravilno odmerim letni dopust?

Program:
  • Kako pravilno odmeriti letni dopust?
  • Ali lahko delodajalec delavcu prepove izrabo dopusta?
  • Roki za izrabo letnega dopusta
  • Kaj storiti, če pride do odpovedi delovnega razmerja?
  • Delavec ne želi koristiti dopusta. Ali se dopust lahko izplača?
  • V kakšni višini in kdaj je potrebno izplačati regres za letni dopust?
  • Davčni vidik izplačila regresa

Predavateljica:

Jasmina Malnar Molek, davčna svetovalka OZS

Jasmina Malnar Molek

Jasmina je svetovalka v Svetovalnem centru Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije. Predavateljica ima več kot 31 let delovnih izkušenj s področja financ, računovodstva in davkov, ki jih je pridobila v družinskem podjetju in finančni organizaciji. V letu 2022 ji je Slovenski inštitut za revizijo podelil strokovni naziv preizkušena davčnica. V letu 2024 je imenovana v Delovno skupino za davke in Strateški svet za davke v okviru Ministrstva za finance. Je avtorica številnih člankov z računovodskega in davčnega področja. V zadnjih treh letih je izvedla več kot 100 predavanj širom Slovenije.

Obvezna je predhodna spletna prijava, ki jo najdete na dnu te strani.
Spletno povezavo pošiljamo dan pred izvedbo.
Dogodek se ne snema in traja 2 polni uri.

Člani / Nečlani:
Plačilo kotizacije na udeleženca: Prosimo, da kotizacijo poravnate pred pričetkom seminarja na transakcijski račun Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije, Celovška 71, 1000 Ljubljana, številka: 02013-0253606416 (NLB) Sklic: 00 200035 - davčna številka. Namen plačila: OTHR. Prosimo, da potrdilo o plačilu pošljete na e-naslov izobrazevanje@ozs.si.

Pisne odjave poslane na izobrazevanje@ozs.si upoštevamo do 2 dni pred dnevom izobraževanja, sicer zaračunavamo 100 % kotizacijo. V primeru, da odjave ne sporočite, kotizacijo zaračunamo v celoti.

V primeru prenizkega števila prijav si pridržujemo pravico do odpovedi.

Dodatne informacije:  izobrazevanje@ozs.si, 01 5830 504.

Vljudno vabljeni!