Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije
Prijavljeni ste kot
OZS blagovne znamke Družinsko podjetništvo Revija Obrtnik-Podjetnik Kartica Mozaik podjetnih MojObrtnik.com

Elektronsko arhiviranje računovodsko/davčne dokumentacije - za male podjetnike

• Kraj: Spletna delavnica - ZOOM
  • Datum: 19.06.2024
  • Cena: 140,00 € + 22 % DDV / udeleženca - 170,80€
  • 70,00 € + 22 % DDV / udeleženca člana OZS - 85,40€

Elektronsko arhiviranje računovodsko/davčne dokumentacije - za male podjetnike

Kaj je dobro, da mali podjetnik ve o elektronskem arhiviranju? Z napredkom informacijske tehnologije se spreminjajo tudi načini poslovnega komuniciranja in izmenjava dokumentov, vse bolj se uporabljajo elektronske poti. Z namenom pojasniti kaj so elektronske listine in kako jih hraniti smo vam pripravili seminar: ELEKTRONSKO ARHIVIRANJE RAČUNOVODSKO/DAVČNE DOKUMENTACIJE- za male podjetnike.

VSEBINA:

Splošno o E-arhiviranju računovodsko davčne dokumentacije in evidenc
  • Kaj določajo davčni in računovodski predpisi glede elektronskem arhiviranju?
  • Katero računovodsko davčno dokumentacijo in evidence je obvezno  elektronsko arhivirati?
  • Kako v praksi poteka E-arhiviranje?
E-arhiv v oblaku
  • Ali je E-arhiv v oblaku ustrezna oblika E- arhiviranja?
  • Kaj pomeni E-arhiv v oblaku?
Elektronska knjigovodska listina
  • Kaj je elektronska knjigovodska listina?
  • Kaj sploh pomeni elektronska oblika arhiviranja?
  • Kakšno obliko ima lahko elektronski dokument?
  • Ali je PDF in JPG oblika ustrezna elektronska oblika E-arhiviranja?
Ponudniki E-arhiviranja za računovodsko davčno dokumentacijo
  • Kdo lahko nudi storitve elektronskega arhiviranja?
  • Kakšne so prednosti in slabosti elektronskega arhiviranja?

PREDAVATELJICA:

Biserka Šubelj
BISERKA ŠUBELJ,
univ.dipl. ekonomist, davčna svetovalka z licenco pri ZDSS in višje šolska predavateljica za davke in računovodstvo. Z računovodstvom se ukvarja že od leta 1998, z davki pa se je začela podrobneje ukvarjati od leta 2003. Je avtorica številnih priročnikov in E-seminarjev na temo davki, računovodstvo in podjetništvo. Njeni strokovnosti lahko zaupamo saj je avtorica več kot 160 različnih člankov in učnih gradiv zapisanih v COBISS-u. Je tudi avtorica člankov na spletni strani www.metaja.si. Njena predavanja so dinamična in jedrnata, saj vedno vključi praktične primere, ki jih na razumljiv način poveže s teorijo oziroma zakonodajo.  V letu 2013 si je pridobila  tudi pedagoško – andragoško izobrazbo, kar pomeni, da je strokovnjak tudi na področju predavanja, poučevanja in usposabljanja odraslih.

Trajanje: 3 ure
Gradivo: DA

- - - - - - -

Spletno izobraževanje je plačljivo.
Obvezna je predhodna spletna prijava, ki jo najdete na dnu te strani.

Člani / Nečlani:
Plačilo kotizacije / udeleženca:
Prosimo, da kotizacijo poravnate pred pričetkom seminarja na transakcijski račun Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije, Celovška 71, 1000 Ljubljana, številka: 02013-0253606416 (NLB) Sklic: 00 200035 - davčna številka. Namen plačila: OTHR. Prosimo, da potrdilo o plačilu pošljete na e-naslov izobrazevanje@ozs.si

Pisne odjave poslane na izobrazevanje@ozs.si upoštevamo do 24 ur pred izvedbo izobraževanja, sicer zaračunavamo 100 % kotizacijo. V primeru, da odjave ne sporočite, kotizacijo zaračunamo v celoti. Webinar se NE snema.

V primeru prenizkega števila prijav si pridržujemo pravico do odpovedi.

Dodatne informacije: Svetovalni in izobraževalni center OZS, izobrazevanje@ozs.si, 01 5830 504, Svetovalni in izobraževalni center OZS

Vljudno vabljeni!