Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije
OZS blagovne znamke Družinsko podjetništvo Revija Obrtnik-Podjetnik Kartica Mozaik podjetnih MojObrtnik.com

IZ PRAKSE ZA PRAKSO z Andrejko Grlić, dolgoletno glavno tržno inšpektorico

• Kraj: Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije, Celovška cesta 71, Ljubljana, učilnica
  • Datum: 28.01.2022
  • Cena: 120,00 € + 22 % DDV - 146,40€
  • Za člane OZS in njihove zaposlene (POPUST 50 %) - 60,00 € + 22 % DDV - 73,20€

IZ PRAKSE ZA PRAKSO z Andrejko Grlić, dolgoletno glavno tržno inšpektorico

Če ste se odločili za samostojno podjetno pot, ali že vodite podjetje, potem veste, da je pravna urejenost poslovanja ena ključnih lastnosti uspešnih podjetij. Priskrbite si pravočasno pravni nasvet strokovnjaka. Kadar se znajdete v (poslovni, pravni) dilemi, je kakovostna pravna pomoč ključ do rešitve. Seznanite se z veljavnimi predpisi in se naučite, kako poslovati zakonito. Ignorantia iuris nocet. Nepoznavanje prava škodi. ZAKAJ BI SE ZARADI NEZNANJA POČUTILI NELAGODNO, KO VAS OBIŠČE INŠPEKTOR? BODITE SAMOZAVESTNI IN SPOZNAJTE, KAKO POTEKA INŠPEKCIJSKI POSTOPEK.

Program:

Na podlagi primerov iz prakse bo predavateljica, dolgoletna glavna tržna inšpektorica Andrejka Grlić predstavila kako poteka inšpekcijski postopek in na kaj morate biti kot stranka v inšpekcijskem postopku pozorni. Med drugim bo odgovorila na vedno prisotne dileme:

• kakšna so pooblastila inšpektorjev/tržnih inšpektorjev
  • ali se mora inšpektor najaviti
  • kako poteka inšpekcijski postopek
  • ali inšpekcijski postopek lahko poteka brez prisotnosti direktorja
  • ali lahko izvem kdo me je prijavil
  • ali moram podpisati zapisnik
  • kakšne so moje pravice in dolžnosti kot zavezanca inšpekcijskega postopka
  • kakšna je razlika med upravnim in prekrškovnim ukrepanjem inšpektorja
  • globa, opomin, opozorilo po Zakonu o prekršku - ali vsak ukrep enako zaboli?
  • roki s katerimi se zavezanci srečujete v inšpekcijskem postopku (prekluzivni in
  • instrukcijski roki) in posledice če jih zamudite
  • ali se lahko pritožim na odločitev inšpektorja
  • ali se lahko pritožim na delo inšpektorja (neprimeren odnos)
  • ali inšpekcije tudi svetujejo

V nadaljevanju bo Andrejka Grlić predstavila nekaj pomembnejših področij, s katerimi se srečujejo obrtniki in podjetniki in pojasnila kako postopati, da se izognete obisku (kaznovanju) inšpektorja:

• varstvo potrošnikov (razlika med zakonsko in prostovoljno garancijo in stvarno napako -
  • kaj mora narediti kupec ali naročnik storitve in kaj podjetje? Kdaj se vključi inšpektor?)
  • nepoštene in agresivne poslovne prakse, kaj je to in kako se temu izogniti predno to inšpektor ugotovi
  • kako je s prodajo in oglaševanjem tobaka in alkohola, uporabo slovenščine, označevanjem cen blaga in storitev, izdaja računov, itd.
  • Seveda pa si bomo vzeli čas tudi za vprašanja in odgovore.

Predavateljica: ANDREJKA GRLIĆ

andrejka grlić - dolgoletna tržna inšpektorica

Andrejka Grlić, univerzitetna diplomirana pravnica s 30 letnimi delovnimi izkušnjami.
Na Tržnem inšpektoratu je bila zaposlena 24 let, od tega 14 let, kot glavna tržna inšpektorica.
V tem času je vzpostavila odlično sodelovanje z GZS, Obrtno-podjetniško zbornico Slovenije in drugimi poslovnimi združenji kot pomembnimi partnerji pri sprejemanju novih zakonov. Eno od vodil, ki jih je vedno zastopala je zavezanost k deregulaciji številnih področij in omogočanju tržnega gospodarstva. Od leta 2006 do 2020 je bila članica Inšpekcijskega sveta, katerega je dve leti tudi osebno vodila (koordinacija več kot 1400 inšpektorjev iz 25 inšpekcij). Od leta 2006 do 2013 je vodila Odbor za pravno področje, poleg tega pa je bila tudi članica Odbora za merjenje učinkovitosti in kakovosti inšpekcijskih služb pri Inšpekcijskem svetu. Desetletje je izpraševalka na Upravni akademiji pri izpitih za inšpektorje. Že 20 let na povabilo EU Komisije sodeluje kot pravni ekspert v različnih projektih (varstvo potrošnikov, varnost in skladnost neživilskih proizvodov, varstvo intelektualne lastnine, pripravlja strategije razvoja inšpekcij in učinkovitega delovanja državne uprave, reorganizacije inšpekcij, itd.) po državah Zahodnega Balkana, Turčiji, Libanonu, Egiptu in Ukrajini. Sodelovala je z OECD, kjer je imela odmevna predavanja o strategijah bodočega razvoja inšpekcij v Sloveniji in širše. Leta 2001 je opravila pedagoški in andragoški izpit na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani in od takrat kot predavateljica sodeluje pri predmetih s področja prava na različnih Višjih šolah. Kot gostujoča predavateljica predava tudi na Fakulteti za Upravo in Ekonomski fakulteti, kjer prenaša diplomantom izkušnje iz prakse. Širši javnosti je znana po svojih udeležbah na različnih okroglih mizah, v TV oddajah, kjer se vedno trudi na razumljiv in dostopen način predstaviti pravne vrzeli. V Pravni praksi in v drugih strokovnih revijah objavlja strokovne članke.

Izobraževanje poteka v živo pod pogojem PCT in ob upoštevanju vseh ukrepov, ki jih priporoča stroka.
Število mest je omejeno!

Prijava:
Prosimo, da izpolnite spletno prijavo, ki jo najdete na dnu te strani.

Plačilo kotizacije: Prosimo, da kotizacijo poravnate pred pričetkom seminarja na transakcijski račun Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije, Celovška 71, 1000 Ljubljana, številka: 02013-0253606416 (NLB) Sklic: 00 200035 - davčna številka. Namen plačila: OTHR. Potrdilo o plačilu pošljete na e-naslov izobrazevanje@ozs.si.

Pisne odjave poslane na izobrazevanje@ozs.si upoštevamo do 2 dni pred dnevom izobraževanja, sicer zaračunavamo 20 % kotizacije. V primeru, da odjave ne sporočite, kotizacijo zaračunamo v celoti.

V primeru prenizkega števila prijav si pridržujemo pravico do odpovedi.

Dodatne informacije: Svetovalni in izobraževalni center OZS: izobrazevanje@ozs.si, 01 5830 504 / 553.

Vljudno vabljeni