Kaj prinaša NOV INTERVENTNI ZAKON?

• Kraj: Spletni seminar
  • Datum: 13.07.2021
  • Cena: 100 € + 22 % DDV / udeleženca - 122,00€
  • Za člane OZS in njihove zaposlene (POPUST 50 %) - 50,00 € + 22 % DDV / udeleženca - 61,00€

Kaj prinaša NOV INTERVENTNI ZAKON?

Večina ukrepov po pretekli interventni zakonodaji je prenehala veljati 30. 6. 2021. Ker pa so posledice epidemije COVID-19 še vedno prisotne in bodo vplivale na gospodarstvo tudi v prihodnje, je Vlada RS sprejela nov Zakon o interventnih ukrepih za pomoč gospodarstvu in turizmu pri omilitvi posledic epidemije COVID-19 (ZIUPGT). Katere ukrepe po novem zakonu lahko koristijo obrtniki in podjetniki, kakšni so pogoji za pridobitev in do kdaj je potrebno vložiti vlogo?

Opis programa:

1.  Hiter pregled interventne zakonodaje
2.  Ukrepi, ki ostanejo v veljavi tudi po 30. 6. 2021
-    Subvencija minimalne place
-    Obročno vračilo pomoči
3.  Ukrepi po ZIUPGT
-    Ukrep skrajšanega delovnega časa (kaj se spreminja?)
-    Financiranje regresa za letni dopust (kdo je upravičen in pod kakšnimi pogoji?)
-    Turistični boni (kaj je novega?)
-    Nekriti fiksni stroški (podaljšanje roka za obveščanje davčnega organa o neizpolnjevanju pogojev
     upada prihodkov)
4.  Ponovimo:
-    Kako izračunati upad prihodkov?
-    Prepoved izplačil nagrad in poslovne uspešnosti poslovodjem
5.  Vprašanja in odgovori

Predavateljici:

Jasmina Malnar Molek

Jasmina Malnar Molek davčna svetovalka v OZS
Jasmina Malnar Molek je svetovalka v Svetovalnem centru Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije. Predavateljica ima več kot 28 let delovnih izkušenj s področja financ, računovodstva in davkov, ki jih je pridobila v družinskem podjetju in finančni organizaciji. Je članica Strateškega sveta za debirokratizacijo na davčnem področju in avtorica številnih člankov z računovodskega in davčnega področja.

Tamara Starič Petrović

Tamara Starič Petrović vodja svetovalnega in izobraževalnega centra OZS
Tamara Starič Petrović je vodja Svetovalnega centra Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije. Kot svetovalka in predavateljica pokriva predvsem področji civilnega in gospodarskega prava. Poklicno pot je začela kot mlada raziskovalka in asistentka na visokošolskem zavodu, nato pa je izkušnje pridobivala v večji slovenski odvetniški družbi, kjer je svetovala in podpirala domače in tuje pravne osebe pri njihovem poslovanju v Sloveniji in EU.

Gradivo:
Power Point prezentacija.

OBVEZNA SPLETNA PRIJAVA NA DNU TE STRANI

Prijava in plačilo kotizacije na OSEBO
Prosimo, da izpolnite spletno prijavo na dogodek na dnu te strani.

Plačilo kotizacije / OSEBO: Prosimo, da kotizacijo poravnate pred pričetkom seminarja na transakcijski račun Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije, Celovška 71, 1000 Ljubljana, številka: 02013-0253606416 (NLB) Sklic: 00 200035 - davčna številka. Namen plačila: OTHR.

Prosimo, da potrdilo o plačilu pošljete na e-naslov izobrazevanje@ozs.si.

Pisne odjave poslane na izobrazevanje@ozs.si upoštevamo do 2 dni pred dnevom izobraževanja, sicer zaračunavamo 20 % kotizacije. V primeru, da odjave ne sporočite, kotizacijo zaračunamo v celoti.

V primeru prenizkega števila prijav si pridržujemo pravico do odpovedi.

Dodatne informacije: Tajništvo svetovalnega in izobraževalnega centra OZS: izobrazevanje@ozs.si / 01 5830 504 ali 553.

Vljudno vabljeni!