Novosti pri delu na domu - kaj inšpektorji preverjajo?!

• Kraj: Spletni seminar
  • Datum: 24.03.2021
  • Cena: 100,00 € + 22 % DDV - 122,00€
  • Za člane OZS in njihove zaposlene (POPUST 50 %) - 50,00 € + 22 % DDV - 61,00€

Novosti pri delu na domu - kaj inšpektorji preverjajo?!

Delo od doma je v zadnjih letih v porastu. K njegovemu razcvetu pa je pripomogla situacija v povezavi s korona virusom. Kljub temu, da delodajalec organizira delo od doma, mora spoštovati delovnopravne vidike in vidik varnosti in zdravja pri delu. Se pa v praksi velikokrat zastavlja vprašanje, kakšne do pravice in dolžnosti delavcev, kakšen je možen nadzor s strani delodajalcev in predvsem, kako delodajalec delavcu zakonito odredi ali se z njim dogovori za delo od doma.

A: Kako delodajalec zakonito organizira delo na domu?
•             Ali je za delo od doma nujna izdelava ocene tveganja?
•             Kdaj gre za delo od doma?
•             Kdaj lahko delodajalec delavcu enostransko odredi delo od doma?
•             Kdaj je za delo od doma potrebna sklenitev nove pogodbe o zaposlitvi in ali zadostuje aneks?
•             Kakšne evidence je delodajalec dolžan voditi v času dela od doma?
•             Kako delodajalec lahko nadzoruje delavca?
•             Kaj je treba sporočati inšpektoratu za delo?
•             Kakšne so pristojnosti inšpektorjev pri delu od doma?
•             Kaj lahko delodajalec stori, če delavec odklanja delo od doma?
•             Kako delodajalec doseže, da delavci ponovno pričnejo delati na sedežu delodajalca?
•             Ali je sprejem pravilnika o delu na domu nujen?
•             Kako delodajalec preverja, ali je delovno okolje delavca varno za delo?
•             Kako izračunamo višino nadomestila za uporabo sredstev?

B: Odgovori na vprašanja ter diskusija

Predavateljica:
Mag. Nina Scortegagna Kavčnik,

je strokovnjakinja za delovno pravo. Profesionalna pot jo je od notarske pripravnice in vodje pravne in kadrovske službe ter svetovalnega centra v Obrtno-podjetniški zbornici Slovenije pripeljala do tega, da se je specializirala za delovno pravo. Pri svojem delu na zbornici je sodelovala v vseh pogajalskih skupinah na področju delovnega prava. To so bile za ZDR-1, ZUTD, Zakon o dolgotrajni oskrbi, Zakon o evidencah na področju dela in socialne varnosti, Zakonu o inšpekciji dela, o urejanju dela na daljavo, okrevanju trga dela, … Je predavateljica. Najprej je na Erudiu študentom predavala pogodbeno pravo, nato pa še na MLC Fakulteti za management in pravo Pravo družb ter asistirala pri vajah Uvoda v pravo. Na leto izvede tudi več kot 50 strokovnih seminarjev. Pravijo, da ji beseda teče in da zna zakomplicirane stvari razložiti na enostaven način. Poseben užitek pa so ji predavanja na konferencah, kot so Dnevi delovnega prava, Gradbeno-prostorska-okoljska konferenca, Koktajl sprememb, …. Poleg naštetega Nina tudi rada piše, poleg različnih strokovnih člankov piše tudi strokovne knjige. Začela je z objavo dela svoje magistrske naloge, Sporazumom o odpovedi neuvedenemu dedovanju. Nadaljevala s priročnikom Najemna pogodba za stanovanje in poslovni prostor in Zakonita odpoved pogodbe o zaposlitvi iz poslovnega razloga.

Gradivo:
ppt prezentacija

Prijava:
Obvezna predhodna spletna prijava.

Plačilo kotizacije: Prosimo, da kotizacijo poravnate pred pričetkom seminarja na transakcijski račun Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije, Celovška 71, 1000 Ljubljana, številka: 02013-0253606416 (NLB) Sklic: 00 200035 - davčna številka. Namen plačila: OTHR.

Prosimo, da potrdilo o plačilu pošljete na e-naslov jana.golic@ozs.si.

Pisne odjave poslane na jana.golic@ozs.si upoštevamo do 2 dni pred dnevom izobraževanja, sicer zaračunavamo 20 % kotizacije. V primeru, da odjave ne sporočite, kotizacijo zaračunamo v celoti.

V primeru prenizkega števila prijav si pridržujemo pravico do odpovedi.

Dodatne informacije: Jana Golić: jana.golic@ozs.si, 01 5830 553.

Vljudno vabljeni!

Telekom