Kako urediti delovna razmerja: pravne podlage, pogodbe o zaposlitvi, posebnosti in načini odpovedi pogodb

• Kraj: Območna obrtno-podjetniška zbornica Kamnik, Tomšičeva 11, Kamnik
  • Datum: 25.11.2021
  • Cena: za člane gorenjskih zbornic (z 22 % DDV) - 0,00€
  • za člane drugih območnih zbornic (z 22% DDV) - 20,00€
  • za ostale udeležence (z 22% DDV) - 60,00€

KAKO UREDITI DELOVNA RAZMERJA
Pravne podlage, pogodbe o zaposlitvi, posebnosti in načini odpovedi pogodb

četrtek, 25. 11. 2021, aplikacija zoom, od 9.00 do 11.30 ure

Pogodba o zaposlitvi je pravni dokument, s katerim se delavec in delodajalec dogovorita o zaposlitvi in načinu sodelovanja. Da je pogodba sploh veljavna, mora v skladu z Zakonom o delovnih razmerjih vsebovati določene obvezne elemente. Seveda pa na vsebino pogodbe o zaposlitvi vplivajo tudi zavezujoče kolektivne pogodbe in interni akti delodajalca. Dobro pripravljena pogodba o zaposlitvi omogoča delodajalcu, da v primeru morebitnih kršitev pogodbe o zaposlitvi ali nastalih poslovnih razlogov, lahko brez večjih težav delavcu odpove pogodbo o zaposlitvi.

Na seminarju bo poudarek na pripravi različnih oblik pogodb o zaposlitvi, s posebnim poudarkom na pogodbi za določen čas (kjer računamo tudi dopust in regres) ter pogodbi s krajšim delovnim časom. Obravnavali bomo tudi področje zaposlovanja in odpuščanja, ter posebnosti, ki se nanašajo na varovane osebe, kot so invalidi in zaposleni na bolniškem staležu. Dotaknili se bomo tudi področja kršitev delovnih obveznosti v luči trenutnih covid ukrepov. Seveda bomo odgovorili tudi na vprašanja in dileme, s katerimi se srečujete v vašem podjetju.

Vsebina seminarja
1. Obvezne kadrovske evidence in predvidene spremembe
2. Posebnosti pogodb o zaposlitvi
          - Pogodba o zaposlitvi za določen čas
          - Pogodba o zaposlitvi s krajšim delovnim časom
3. Pasti zaposlovanja
4. Kako ukrepati, kadar pride do kršitev pogodbe o zaposlitvi v luči trenutnih ukrepov
5. Prenehanje pogodbe o zaposlitvi – vrste in postopek
          - Redna odpoved
          - Izredna odpoved
          - Varovane kategorije delavcev pred odpovedjo
6. Diskusija in odgovori na vprašanja udeležencev

Predavateljica
Nina Ličar, univ. dipl. pravnica, zaposlena pri Združenju delodajalcev obrti in podjetnikov Slovenije, z dolgoletnimi izkušnjami pri zastopanju delodajalcev v sodnih sporih na področju delovnega prava, prava socialne varnosti in civilnega prava.

mag. Barbara Jančar Rozman, sekretarka,  barbara.jancar@ozs.si, 01/ 83 19 810
Erika Mlakar, strokovna sodelavka, erika.mlakar@ozs.si, 01/ 83 91 738
Janja Erjavec, direktorica OOZ Kranj, info@oozkranj.com, 04/ 28 18 310
Petra Ambrožič, sekretarka OOZ Radovljica, petra.ambrozic@ozs.si,04/ 53 20 280