Webinar: Ključni poudarki mega anti korona zakona za delodajalce in samozaposlene na kratko

• Kraj: spletno predavanje
  • Datum: 24.04.2020

Mega anti korona zakon (ZIUZEOP) je pričel veljati 11. 4. 2020. Prinaša pomembne novosti za delodajalce in tiste, ki ste samozaposleni. Vaše pravice in obveznosti bomo povzeli v bistvenih delih na rzaumljiv nači. Hkrati bomo predstavili tudi že zavzeta stališča pristojnih razlagalcev zakona.

Svetovalni in izobraževalni center OZS - SC OZS
Program:
1. Čakanje na delo iz poslovnega razloga in opravičena odsotnost zaradi višje sile.
2. Oprostitev plačila prispevkov za pokojninsko in invalidsko zavarovanje.
3. Izplačilo kriznega dodatka.
4. Nadomestilo bolniške v breme ZZZS.
5. Oprostitev plačila prispevke za samozaposlene.
6. Izredna pomoč v obliki temeljnega dohodka.

Predavateljici:

mag. Nina Scortegagna Kavčnik pravnica svetovalka za delovno pravo
Mag. Nina Scortegagna Kavčnik,
vodja službe za pravne, kadrovske in splošne zadeve in vodja svetovalnega in izobraževalnega centra pri Obrtno–podjetniški zbornici Slovenije ter predavateljica na fakulteti ter višjih šolah in strokovnih konferencah, avtorica številnih strokovnih in znanstvenih člankov ter knjig s pravnega področja, kot so: Sporazum o odpovedi neuvedenemu dedovanju, Najemna pogodba za stanovanje in poslovni prostor, Zakonita odpoved pogodbe o zaposlitvi iz poslovnega razloga, Vse, kar morate vedeti o letnem dopustu in regresu ter Odpoved pogodbe o zaposlitvi. Trenutno je članica pogajalske skupine na delodajalski strani za spremembo delovno-pravne zakonodaje.

Jasmina Malnar Molek davčna svetovalka
Jasmina Malnar Molek,
svetovalka v Svetovalnem centru Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije. Predavateljica ima več kot 23 let delovnih izkušenj s področja financ, računovodstva in davkov, ki jih je pridobila v družinskem podjetju in finančni organizaciji.

Naša kratka izobraževanja v živo lahko spremljate preko lastnega računalnika bodisi pametnega telefona, zato vam ni potrebno zapuščati doma ali delovnega mesta.

Seminar je brezplačen, potrebna pa je predhodna prijava.

Izvedba bo potekala preko aplikacije Webex.

Vprašanja za predavatelje morate poslati do četrtka 16. 4. 2020.

Dodatne informacije: Jana Golić: jana.golic@ozs.si, 01 5830 553.

Vljudno vabljeni!