Ključni poudarki ZIUZEOP in ZIUZEOP-A za delodajalce in samozaposlene na kratko

• Cena: Za člane OZS je seminar BREZPLAČEN - 0,00€
  • Za ostale udeležence je cena seminarja 50 eur + ddv - 61,00€

Ključni poudarki ZIUZEOP in ZIUZEOP-A za delodajalce in samozaposlene na kratko

Mega anti korona zakon (ZIUZEOP) je pričel veljati 11. 4. 2020. Sprejete pa so bile tudi že njegove spremembe (ZIUZEOP-A). Novela prinaša pomembne novosti za delodajalce in samozaposlene. Obstoječo in novo ureditev bomo povzeli v bistvenih delih na razumljiv način. Hkrati bomo predstavili tudi že zavzeta stališča pristojnih razlagalcev zakona.

Svetovalni in izobraževalni center OZS - SC OZS
Program:
1. Čakanje na delo iz poslovnega razloga in opravičena odsotnost zaradi višje sile.
2. Oprostitev plačila prispevkov za pokojninsko in invalidsko zavarovanje.
3. Izplačilo kriznega dodatka.
4. Nadomestilo bolniške v breme ZZZS.
5. Oprostitev plačila prispevke za samozaposlene.
6. Izredna pomoč v obliki temeljnega dohodka.

Predavateljici:

mag. Nina Scortegagna Kavčnik pravnica svetovalka za delovno pravo
Mag. Nina Scortegagna Kavčnik,
vodja službe za pravne, kadrovske in splošne zadeve in vodja svetovalnega in izobraževalnega centra pri Obrtno–podjetniški zbornici Slovenije ter predavateljica na fakulteti ter višjih šolah in strokovnih konferencah, avtorica številnih strokovnih in znanstvenih člankov ter knjig s pravnega področja, kot so: Sporazum o odpovedi neuvedenemu dedovanju, Najemna pogodba za stanovanje in poslovni prostor, Zakonita odpoved pogodbe o zaposlitvi iz poslovnega razloga, Vse, kar morate vedeti o letnem dopustu in regresu ter Odpoved pogodbe o zaposlitvi. Trenutno je članica pogajalske skupine na delodajalski strani za spremembo delovno-pravne zakonodaje.

Jasmina Malnar Molek davčna svetovalka
Jasmina Malnar Molek,
svetovalka v Svetovalnem centru Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije. Predavateljica ima več kot 23 let delovnih izkušenj s področja financ, računovodstva in davkov, ki jih je pridobila v družinskem podjetju in finančni organizaciji.

Seminar je za člane OZS brezplačen, za nečlane plačljiv v višini 50 eur + ddv. V vsakem primeru je potrebna predhodna prijava (na dnu strani).

Plačilo kotizacije za nečlane: Prosimo, da kotizacijo poravnate pred pričetkom seminarja na transakcijski račun Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije, Celovška 71, 1000 Ljubljana, številka: 02013-0253606416 (NLB) Sklic: 00 200035 - davčna številka. Namen plačila: OTHR. Prosimo, da potrdilo o plačilu pošljete na e-naslov jana.golic@ozs.si

Pisne odjave poslane na jana.golic@ozs.si upoštevamo do 2 dni pred dnevom izobraževanja, sicer zaračunavamo 100 % kotizacije. V primeru, da odjave ne sporočite, kotizacijo nečlanom zaračunamo v celoti.

V primeru prenizkega števila prijav si pridržujemo pravico do odpovedi.

Dodatne informacije: Jana Golić: jana.golic@ozs.si, 01 5830 553.

Vljudno vabljeni!