Novosti, ki jih prinaša Uredba o embalaži in odpadni embalaži, ki je bila sprejeta v aprilu letos namenjena članom Sekcije lesnih strok

• Kraj: Spletni seminar
  • Datum: 17.05.2021
  • Cena: Za člane OZS je seminar brezplačen - 0,00€
  • Za ostale udeležence (DDV vključen) - 55,00€
Povežite nas

8. aprila 2021 je bila sprejeta nova Uredba o embalaži in odpadni embalaži Nova uredba vsem podjetjem, ki dajejo na trg Republike Slovenije (RS) izdelke v embalaži, nalaga obveznost ravnanja z embalažo. To med drugim pomeni, da se morajo vključiti v shemo ravnanja z odpadno embalažo.

Seminar organizira Sekcija lesnih dejavnosti in je namenjen članom te sekcije, saj bo vsebina prilagojena članom v lesni panogi.

Vabimo vas na seminar, ki je za člane OZS brezplačen, na temo novosti, ki jih prinaša Uredba o embalaži in odpadni embalaži, ki je bila sprejeta v aprilu letos.

Seminar bo potekal on line

• v ponedeljek 17.05.2021 ob 16.00 uri  preko spleta (potreben je računalnik, internetna povezava in zvočnik, kamera po želji).

Vsebina:
- Novosti, ki jih prinaša Uredba o embalaži in odpadni embalaži

- kdo so zavezanci
- kakšne so obveznosti zavezanca
- načini izpolnjevanja obveznosti
- kdo je dolžan plačevati embalažnino
- roki za izpolnitev obveznosti v letu 2021

Predavala bo mag. Katarina Železnik Logar, IVD Maribor.

Predviden zaključek ob 17.15 uri.

8. aprila 2021 je bila sprejeta nova Uredba o embalaži in odpadni embalaži

Nova uredba vsem podjetjem, ki dajejo na trg Republike Slovenije (RS) izdelke v embalaži, nalaga obveznost ravnanja z embalažo. To med drugim pomeni, da se morajo vključiti v shemo ravnanja z odpadno embalažo.

Z navedeno uredbo se ukinja količinski prag 15 ton dane embalaže letno na trg v Sloveniji za nastanek obveznosti plačila stroškov ravnanja z odpadno embalažo.

Kaj to pomeni?
Obveznost velja, če ste pravna oseba ali samostojni podjetnik s sedežem v RS ali tuje podjetje, ki daje na trg RS embalažo in ste:

• embaler,
  • pridobitelj embaliranega blaga,
  • proizvajalec embalaže, ki ni namenjena embaliranju blaga ali
  • pridobitelj embalaže, ki ni namenjena embaliranju blaga.

V tem primeru morate od uveljavitve uredbe, to je v obdobju od 24.4.2021 pa najkasneje do 24.5. 2021 skleniti pogodbo z družbo za ravnanje z odpadno embalažo (DROE), čemur bodo sledila plačila stroškov embalažnine. Obveznost velja za vso embalažo ne glede na uporabljeni embalažni material in ne glede na količino.

Vaša vprašanja lahko posredujete preko e-pošte že pred samim izobraževanjem.

Seminar je za člane OZS brezplačen in namenjen članom Sekcije lesnih dejavnosti.

Za ostale udeležence (ne člane) znaša kotizacija 55,00 € (DDV vključen),
ki se ob prijavi plača na transakcijski račun Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije, transakcijski račun 02013-0253606416 račun NLB d.d., sklic  200016.

Dodatne informacije: Iris Ksenija Brkovič, sekretarka sekcij: iris.brkovic@ozs.si, 01 58 30 566

Prosimo, da izpolnite spletno prijavo (spodaj "prijava na dogodek").

Vljudno vabljeni!