Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije
OZS blagovne znamke Družinsko podjetništvo Revija Obrtnik-Podjetnik Kartica Mozaik podjetnih MojObrtnik.com

Praktična delavnica: Zaključni račun 2021 za samostojne podjetnike in normirance, ki bodo obračun pripravili samostojno

• Kraj: Zoom webinar OOZ gorenjske regije
  • Datum: 03.03.2022
  • Cena: za člane gorenjskih zbornic (Kranj, Kamnik, Radovljica, Škofja Loka, Tržič, Jesenice) - 0,00€
  • za člane drugih OOZ (z DDV) - 30,00€
  • ostali udeleženci (z DDV) - 80,00€

Na praktični delavnici bodo udeleženci izdelali zaključni račun za leto 2021. Primerno tudi za začetnike.

Za leto 2021 bom zaključni račun izdelal sam!

Delavnica je namenjena vsem, ki se boste samostojno lotili priprave zaključnega računa 2021 za samostojne podjetnike ter davčni obračun za normirance., ki ugotavljate davčno osnovo z upoštevanjem dejanskih  stroškov. Seznanili vas bomo s ključnimi obveznostmi v zvezi s pripravo bilance stanja, izkaza poslovnega izida ter poslovnega izida, oblikovali opomnik ključnih dejanj v zvezi s pripravo omenjenih poročil, pregledali postavke bilance stanja in izkaza poslovnega izida ter davčnega obračuna, podali napotke za vpisovanje podatkov v poročila ter poračunali in obračunali akontacijo davka iz dejavnosti ipd. Obravnavali bomo tudi novosti, pomembne v letu 2022.

Nekaj poudarkov iz vsebine seminarja:
  • Vodenje evidenc in poslovnih knjig za namene priprave davčnega obračuna in zaključnega poročila
  • Davek in davčna osnova
  • Akontacija davka iz dejavnosti
  • Bilanca stanja in izkaz poslovnega izida (metodologija izpolnjevanja)
  • Prehod med načini ugotavljanja davčne osnove z upoštevanjem normiranih odhodkov na ugotavljanje z upoštevanjem dejanskih stroškov
  • Prispevki za socialno varnost (določanje zavarovalne osnove)
  • Novosti na področju davkov v letu 2022
  • odgovori na vprašanja udeležencev

PREDAVATELJICA
Urška Trobej, računovodkinja in predavateljica

DODATNE INFORMACIJE