PREGLED IN VRAČANJE DRŽAVNE POMOČI PO INTERVENTNIH UKREPIH

• Ostali udeleženci (cena z DDV) - 158,60€

PREGLED IN VRAČANJE DRŽAVNE POMOČI PO INTERVENTNIH UKREPIH

-

Obrtniki in podjetniki, upravičeni do prejema državne pomoči iz naslova interventne zakonodaje, bodo morali pomoč vrniti, v kolikor ne bodo izpolnili pogojev. Katere pogoje morajo izpolniti? Kdaj je potrebno pomoč vračati? Kako jo vrniti?

PROGRAM:

1. Pregled državne pomoči po interventnih ukrepih (od PKP1 do PKP5)
2. Kriterij upada prometa – kako ga izračunamo in kdaj ga ni potrebno?
3. Katere prihodke upoštevati pri izračunu upada prometa?
4. Kršitve 99. člena (izplačilo dobička, nagrad poslovodstvu, …)
5. Vračila v primeru odpovedi pogodbe o zaposlitvi in likvidacije družbe
6. Knjiženje prejete državne pomoči
7. Vračilo državne pomoči
8. Odgovori in vprašanja

Trajanje seminarja: 2 šolski uri. Seminar bo potekal v obliki webinarja. Vsi prijavljeni boste na podlagi plačane kotizacije prejeli link do seminarja.
PREDAVATELJICA:
Jasmina Malnar Molek
svetovalka v Svetovalnem centru Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije. Predavateljica ima več kot 27 let delovnih izkušenj s področja financ, računovodstva in davkov, ki jih je pridobila v družinskem podjetju in finančni organizaciji.bo vodila

Vse prijavljene prosimo, da nam na e-naslov gregor.epih@ozs.si posredujete morebitna vprašanja za seminar, da jih bomo posredovali predavateljici.

POGOJI PRIJAVE, ODJAVE IN IZVEDBE PLAČILA

Na delavnico se prijavite preko spletne prijavnice. Na podlagi vaše prijave vam bomo poslali predračun za izvedbo plačila, ki mora biti izvedeno pred izvedbo posveta.
Morebitne odjave sprejemamo pisno, največ 3 dni pred dogodkom, sicer kotizacije iz organizacijskih razlogov ne moremo vrniti.​​

DODATNE INFORMACIJE
telefon: 01/ 512-54-16, e-naslov: natasa.lovsin@ozs.si ​​​

Opomba: Člani Območne obrtno-podjetniške zbornice Ljubljana Šiška boste po končanem izobraževanju lahko uveljavljali delno sofinanciranje tega izobraževanja v višini do 50 EUR. Več o pogojih in vlogo za sofinanciranje najdete na sledeči povezavi:
https://www.ooz-ljsiska.si/stran/sofinanciranje-izobrazevanja-clanov-570b8e1bf5a67a5be339a81b .

Za delavce pa boste delodajalci lahko uveljavljali sofinanciranje od Zavoda za izobraževanje delavcev, v kolikor plačujete prispevek za izobraževanje za zaposlene delavce temu zavodu. Zavod povrne te stroške pod izpolnjenimi pogoji, določenimi v Pravilniku o sofinanciranju izobraževanja in usposabljanja delavcev v višini 66 %. Opomba: DDV zavezanci dobijo povrnjen znesek brez DDV.

V primeru prenizkega števila prijav si pridržujemo pravico do odpovedi.

Prijava na dogodek