SEMINAR S PRAKTIČNIMI NAPOTKI ZA IZPOLNITEV DAVČNEGA OBRAČUNA ZA LETO 2020

• Cena za člane drugih OOZ brez ddv - 60,00€
  • Cena za nečlane brez ddv - 80,00€

SEMINAR S PRAKTIČNIMI NAPOTKI ZA IZPOLNITEV DAVČNEGA OBRAČUNA ZA LETO 2020

OOZ Sežana bo dne 4.2.2021 s pričetkom ob 9. uri organizirala spletni Seminar s praktičnimi napotki za izpolnitev davčnega obračuna za leto 2020.

Na seminarju bomo na praktičnih primerih osvežili vsa najpomembnejša izhodišča oziroma pravne podlage za pripravo davčnega obračuna in letnih poročil za majhne gospodarske družbe in samostojne podjetnike za leto 2020 ter se seznanili z najnovejšimi stališči FURS - a.

Poudarek bo na vseh pomembnih kategorijah, ki vplivajo na davčno osnovo, predvsem pa bodo izpostavljene vse pomembnejše razlike med sestavo davčnega obračuna za pravne osebe in samostojne podjetnike, v izogib kasnejšim nepotrebnim zapletom v praksi in posledično davčnemu nadzoru ter sankcijam.

Program:
  • Obrazec davčnega obračuna za s. p. in pravne osebe –  pomen izpolnjevanja osnovnih podatkov in roki za predložitev FURS-u;
  • Poročanje AJPES – u in izjeme ter letna poročila;
  • Pregled posameznih postavk davčnega obračuna in vpliv COVID zakonodaje na davčni obračun
  • poudarek na nepriznanih oz. delno priznanih odhodkih in prihodkih:
  • rezervacije in pasivne časovne razmejitve;
  • stroški in vpliv na davčno osnovo – amortizacija (novo-amortizacija pri poslovnih najemih, povračila stroškov (prehrana, prevoz, prenočevanje), aktivne časovne razmejitve,
  • transakcije med povezanimi osebami (obresti od presežka posojil – tanka kapitalizacija, prikrito izplačilo dobička),
  • pogoji za davčne olajšave oz. spremembe pri olajšavah za investiranje  – omejitev investicijskih olajšav, kdaj in kako in posebno povečanje pri odtujitvi OS,
  • pokrivanje izgub in pogoji;
  • Posebnosti za davčne zavezance, ki ugotavljajo osnovo na podlagi normiranih odhodkov in način obdavčitve;
  • Ugotovitev dokončne davčne osnove, davčne obveznosti in nove višine akontacij davka za leto 2021;
  • Pisno gradivo;

Predavala bo Dunja Verbajs, davčna svetovalka z licenco, iz družbe za davčno svetovanje VERBAJS d.o.o., z dolgoletnimi izkušnjami na področju davkov in računovodstva ter avtorica številnih člankov.

KOTIZACIJA: Cena seminarja v trajanju cca 4-5 šolskih ur za člane Območne obrtno-podjetniške zbornice Sežana s poravnano članarino znaša cena 40,00 EUR (plus DDV), za zaposlene pri članih OOZ Sežana je cena 50,00 EUR (plus DDV), za člane drugih Območno obrtno-podjetniških zbornic in njihove zaposlene znaša 60,00 EUR (plus DDV); za nečlane pa znaša 80,00 EUR (plus DDV).

Prijava na dogodek