Spletni seminar: Davčni obračun za leto 2020 in vračilo državne pomoči po interventni zakonodaji

• Kraj: spletni seminar
  • Datum: 11.02.2021
  • Cena: Cena za člane zborničnega sistema z vključenm DDV - 73,20€
  • Cena za ostale udeležence z vključenim DDV - 146,40€

Davčni zavezanci morajo do 31. marca 2021 pripraviti obračun davka od dohodkov pravnih oseb in obračun davka od dohodkov iz dejavnosti za leto 2020. Ob pripravi davčnega obračuna bodo morali tudi preveriti ali izpolnjujejo pogoje za prejeto državno pomoč po interventni zakonodaji. Cilj seminarja je ponuditi udeležencem strokovno praktičen seminar (delavnico) z napotki in priporočili za pripravo davčnega obračuna in pregled interventne zakonodaje s poudarkom na vračilu državne pomoči.

Program seminarja:

1.    Davčni obračun za leto 2020
•    Davčni obračun, rok za oddajo in plačilo davka
•    Upoštevanje odbitka tujega davka
•    Davčno priznani/nepriznani prihodki in odhodki
•    Rezervacije, odpisi terjatev in prevrednotenje finančnih naložb
•    Amortizacija
•    Plače in druga izplačila v zvezi z zaposlitvijo
•    Poslovanje s povezanimi osebami
•    Davčne olajšave
•    Posebnosti pri »normirancih«
•    Omejitev olajšav in efektivna obdavčitev – prvič v letu 2020

2.    Vračilo državne pomoči
•    Neizpolnjevanje pogoja upada prometa (čakanje na delo, temeljni dohodek
•    Izplačilo dobička, poslovne uspešnosti in nagrad poslovodstvu
•    Preplačila nekritih fiksnih stroškov
•    Postopek vračila pomoči

Gradivo:
- Power point prezentacija.

Čas trajanja:
- 3 šolske ure

Spletni seminar bo vodila:
Jasmina Malnar Molek
svetovalka v Svetovalnem centru Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije. Predavateljica ima več kot 28 let delovnih izkušenj s področja financ, računovodstva in davkov, ki jih je pridobila v družinskem podjetju in finančni organizaciji. Je članica Strateškega sveta za debirokratizacijo na davčnem področju in avtorica številnih člankov z računovodskega in davčnega področja.

Vse prijavljene prosimo, da nam na e-naslov info@ooz-ljbezigrad.si posredujete morebitna vprašanja za posvet, da jih bomo posredovali predavateljici in jih bo le-ta vključila v posvet.

Pogoji prijave, odjave in izvedbe plačila:
Na webinar se prijavite preko spletne prijavnice. Na podlagi vaše prijave vam bomo poslali predračun za izvedbo plačila, ki mora biti izvedeno pred izvedbo seminarja. Vsi plačniki boste pred dogodkom prejeli povezavo, s katero boste dostopali do spletnega predavanja.
Morebitne odjave sprejemamo pisno, največ 3 dni pred dogodkom, sicer kotizacije iz organizacijskih razlogov ne moremo vrniti.​​
V primeru prenizkega števila prijav si pridržujemo pravico do odpovedi seminarja.

Dodatne informacije:
telefon: 01 5340 770, 01 5349 368, e-naslov:info@ooz-ljbezigrad.si​​​

DODATNA UGODNOST: Člani Območne obrtno-podjetniške zbornice Ljubljana  Bežigrad boste z udeležbo prejeli možnost dodatnega, polurnega brezplačnega posveta prek video povezave z računovodkinjo LEONIDO UDOVIČ (praktično skozi davčni obračun in letno poročilo).

Vljudno vabljeni!

Prijava na dogodek