Strokovna ekskurzija Sekcije gostincev v Toskano

• Trajanje od 14.10.2019 do 16.10.2019
  • Cena: Cena je odvisna od števila prijavljenih! - 0,00€

Strokovna ekskurzija Sekcije gostincev v Toskano

Vabljeni k spoznavanju turističnega in kulinaričnega utripa Toskane. Na pobudo članov Sekcije gostincev strokovno ekskurzijo organizira OOZ Škofja Loka v sodelovanju s Turistično agencijo Alpetour, namenjena pa je vsem članom zbornice, ne glede na sekcijo. Potekala bo od 14. do 16. oktobra 2019.

PROGRAM:

1. dan: ponedeljek, 14. oktobra: ŠKOFJA LOKA – FIRENCE

Odhod iz Škofje Loke v zgodnjih jutranjih urah. Vožnja preko mejnega prehoda Fernetiči po Italiji do Firenc, kamor bomo prispeli v dopoldanskem času. Sledi kratka vožnja s tramvajem v center mesta in ogled glavnih znamenitosti prestolnice Toskane in evropske umetnosti. Ogledali si bomo stolnico, krstilnico, Giottov zvonik, se sprehodili do trga Signoria, kjer bomo občudovali mogočen kip Davida in pot nadaljevali preko reke Arno in čudovitega Ponte Vecchio (Stari most). Prosti čas za ogled  pokrite tržnice, kjer se boste lahko okrepčali z lokalnimi dobrotami. Pot bomo nadaljevali proti toskanskem podeželju, kjer bomo na lokalnem kmečkem turizmu večerjali toskanske dobrote. Sledi vožnja v hotel, namestitev in nočitev.

1. dan: torek, 15. oktober: SIENA – SAN GIMIGNANO

Po zajtrku se bomo odpravili do srednjeveškega mesta Siena, skritega za ohranjenim in obnovljenim mestnim obzidjem. Na sprehodu skozi mesto si bomo ogledali enega izmed najlepših srednjeveških trgov v Evropi Piazza del Campo (trg 2x letno uporabijo za konjsko dirko Palio) z mogočnim stolpom Torre del Mangia (88 m). Ogledali si bomo še stolnico in krstilnico, Palazzo Publico s čudovitimi freskami ter se sprehodili še do Piazza del Duomo z gotsko katedralo. Sledila bo pokušina vina Chianti in ekstra deviškega olivnega olja. Nato bomo pot nadaljevali do slikovitega mesteca San Gimignano, ki slovi po številnih stolpih starih plemiških hiš. Čeprav se jih je do danes ohranila le še slaba petina, se je mesta zaradi njih oprijel naziv srednjeveški Manhattan. Sprehodili se bomo po živahni, s trgovinicami posejani ulici do trga Piazza della Cisterna. Po ogledu bomo obiskali farmo žafranov, kjer nam bodo predstavili zanimivosti o tej zgodovinski rastlini/začimbi in nam postregli z njihovimi produkti iz žafrana. Sledi večerja na lokalnem agriturizmu. Povratek v hotel, nočitev.

1. dan: sreda, 16. oktober: PISA – LUCCA – ŠKOFJA LOKA

Strošek na osebo znaša za člane zbornice, njihove družinske člane in zaposlene delavce:

• 355,00 EUR (ob prijavi 40 udeležencev)
  • 374,00 EUR (ob prijavi 35 udeležencev)
  • 395,00 EUR (ob prijavi 30 udeležencev)

Sekcija gostincev svojim članom, ki imajo poravnano članarino, udeležbo sofinancira v višini 50 EUR/obratovalnico!

Cena vključuje:

• prigrizek (sendvič) in pijača ob odhodu;
  • prevoz s turističnim avtobusom, odhod iz Škofje Loke;
  • 2x namestitev v dvoposteljnih sobah s kopalnico v hotelu 3*, nočitev z zajtrkom;
  • 2x večerjo na lokalnem agriturizmu (pijača za doplačilo);
  • 2x vozovnico za tramvaj v center Firenc;
  • vstopne takse v Sieno, San Gimignano, Lucco, Piso;
  • cestne pristojbine in parkirnine, turistično takso;
  • vodenje z licenciranim vodnikom pri GZS, organizacijo in ddv.

Možna doplačila:

• odstopnina: 7,60 EUR/osebo;
  • doplačilo za enoposteljno sobo 40,00 €/osebo za dve nočitvi;
  • ogled stolpa in krstilnice v Pisi 40,00 € /osebo.

Način plačila:

• akontacija 50 EUR/osebo ob prijavi,
  • razlika na osnovi izstavljenega računa najmanj 14 dni pred odhodom.

Rok za prijavo: 28. junij 2019 oz. do zasedbe prostih mest. Prednost pri prijavi imajo člani Sekcije gostincev.

Prijave: na podlagi prijavnice (dobite jo TUKAJ!), ki jo pošljete po navadni ali e-pošti.

Dodatne informacije: OOZ Škofja Loka, Spodnji trg 2, 4220 Škofja Loka, tel. 04 50 60 200, e-pošta ooz.sk.loka@siol.net

Prijava ni več mogoča!