• Kraj: Območna obrtno-podjetniška zbornica Ljubljana Vič Tržaška 207
  • Cena tečaja - 330,00€
  • Član z dodatnimi storitvami - 165,00€

UČINKOVITO POSLOVNO KOMUNICIRANJE V TREH KORAKIH

Območna obrtno-podjetniška zbornica Ljubljana Vič vabi na seminar: UČINKOVITO POSLOVNO KOMUNICIRANJE V TREH KORAKIH

UČINKOVITO POSLOVNO KOMUNICIRANJE V TREH KORAKIH

Namen in cilji delavnice:

• obvladati suvereno in proaktivno komunikacijo tako s strankami, poslovnimi partnerji, kot tudi s sodelavci
  • utrditi ključne veščine učinkovite poslovne komunikacije
  • spoznati trike in nasvete, da bo naš javni nastop/predstavitev navdušil
  • izboljšati retorične spretnosti za večjo prepričljivost
  • postati bolj samozavesten in asertiven v odnosih

I. MODUL: Profesionalna in proaktivna poslovna komunikacija – 4 pedagoške ure

Komunikacija je temelj vsakega odnosa. Ni mogoče ne komunicirati. Obstaja zmotno prepričanje, da na to temo že vsi vse vemo. A istočasno se čudimo, zakaj sodelavec ni razumel mojih navodil, zakaj moram stranki 3x povedati isto zadevo, zakaj je sogovornik užaljen, zakaj je prišlo do nesporazuma,... Spreminjati komunikacijo drugih ni mogoče, imate pa z delavnico odlično priložnost, da postane vaša komunikacija profesionalna, proaktivna, pozitivna in verodostojna.

• Krog ključnih komunikacijskih veščin
  • Kako posredovati informacije, da ne pride do dvoumnosti, nejasnosti in nerazumevanja
  • PPVS komunikacija (pozitivno, proaktivno, verodostojno, samozavestno)
  • Obvladajmo svojo govorico telesa – neverbalna komunikacija
  • Temelja pravila, metode in tehnike za izboljšanje poslovne komunikacije
  • Poslovna komunikacija v konfliktnih situacijah

II. MODUL: Retorične spretnosti in javni nastop, ki prepriča - 4 pedagoške ure

Javni nastop ni samo nastop pred kamero. Predstavitev izdelka/storitve/projekta kupcem, predstavitev ponudbe poslovnim partnerjem, predstavitev poročila direktorju,... vse to so situacije, kjer imate priložnost, da zablestite ali pogorite. Na 2. delu boste pridobili ključna pravila, znanja in priporočila, s katerimi boste navdušili svojo »publiko«.
  • Priprava na javni nastop/predstavitev – struktura, koncept, prezentacija
  • Kako pritegniti pozornost in animirati občinstvo
  • Vsebinski elementi prepričljivega nastopa
  • Retorične spretnosti, ki podprejo javni nastop/predstavitev
  • Tehnike premagovanja treme

III. MODUL: Samozavestno in asertivno v odnosih in komunikaciji- 4 pedagoške ure

Obstajajo ljudje, ki s svojo zdravo samozavestjo pritegnejo pozornost, kjerkoli se pojavijo. So kot magnet, želimo biti v njihovi družbi, navdušijo nas s svojo govorico telesa in s svojimi besedami. Samozavestni ljudje obvladujejo odnose in asertivnost: znajo se postaviti zase, jasno povedati svoje mnenje, predloge, kritiko in postaviti meje - torej reči NE, ko je to potrebno. Če želite postati tak magnet, dobrodošli na 3. delu.

Program:
  • Kako moja samopodoba vpliva na samozavest in posledično na odnose/komunikacijo?
  • Kako zgraditi zdravo samozavest in si s tem povečati spoštovanje drugih in samospoštovanje
  • Kako in zakaj z asertivno komunikacijo spodbujamo iskrene, odkrite in neposredne odnose
  • Praktične tehnike, kako postati asertiven v komunikaciji (tehnika »JAZ sporočilo« – ko želim povedati, kaj si mislim, kaj me moti, kaj mi ni všeč; tehnika »reci NE« in tehnika »pokvarjena plošča«

O predavateljicah:
Suzana Poznič Čižmek (Ponsia, s. p.) in Maja Vtič (Globus idej, s. p.) sta svetovalki, predavateljici in poslovni trenerki komunikacijskih, prodajnih, vodstvenih veščin ter veščin za osebno rast. S svojimi bogatimi, več kot 20-letnimi izkušnjami, premikata meje v izobraževanju. V zadnjem času delujeta v okviru projekta Bee No1. Uporabljata koncept "DOUBLE MIND za DOUBLE EFFECT", ki se je izkazal za enega izmed najbolj učinkovitih za hitro absorbiranje novih znanj. Udeleženci njunih delavnic brez težav ohranjajo svojo koncentracijo, so v stalnem pričakovanju nečesa novega, monotonosti ni. Udeleženci njunih delavnic vedno znova pohvalijo pozitivno energijo, osebni pristop, strokovnost, sposobnost motiviranja in predvsem uporabno vrednost praktičnih nasvetov.

Prijavite se lahko tudi samo na posamezni modul.

Modul Termin v juliju: Termin v septembru:
I. modul: 6. julij 14. september
II. modul: 13. julij 21. september
II. modul: 20. julij 28. september

Cena posameznega modula znaša je 120 EUR (brez DDV), za člane OOZ Ljubljana Vič 60 EUR (brez DDV). Za prijavo osebe na vse tri module skupaj zanaša cena 330 EUR (brez DDV), za člane OOZ Ljubljana Vič 165 EUR (brez DDV).

Dodatne informacije:
OOZ Ljubljana Vič