• Kraj: TRŽAŠKA CESTA 207
  • Cena: Cena tečaja - 130,00€
  • Član z dodatnimi storitvami - 65,00€
Povežite nas

Območna obrtno-podjetniška zbornica Ljubljana Vič vabi na seminar: Vrednotenje zalog v proizvodnih in trgovskih podjetjih - računovodski in davčni vidik

Termin: 8. november 2023 ob 9. uri
Lokacija: OOZ Ljubljana Vič in spletna aplikacija ZOOM

Trgovske organizacije se v praksi pogosto srečujejo s težavami pri vodenju zalog. Zakaj sploh pride do težav ? Proizvodne organizacije porabijo okoli 70-odstotkov ustvarjenih prihodkov za pokrivanje neposrednih stroškov nabavljenega materiala in blaga in k temu prištejemo še posredne stroške poslovanja organizacije.
Vrednost porabljenih zalog se obravnava kot strošek (odhodek), katerih vrednost prodanih zalog obravnava kot poslovni odhodek in znižuje poslovni izid ter davčno osnovo.
Pomembna je pravilna izbira metode vrednotenja porabe materiala v proizvodnih organizacij in nabavne trgovskega v trgovinskih organizacijah.
Izbira metode vrednotenje nabave materiala, trgovskega blaga ter obračuna nedokončane proizvodnje in zalog gotovih proizvodov je opredeljeno v SRS 4 in MRS 2.

Vsebina:
  • Računovodski predpisi - osnova za spremljanje in vodenje zalog v proizvodnji in trgovinski organizaciji
  • Pravilna izbira metode vrednotenja porabe materiala
  • Metode vrednotenja zalog nedokončane proizvodnje in gotovih proizvodov
  • Metode vrednotenja zalog trgovinskega blaga
  • Knjiženje nabave materiala in surovin, trgovskega blaga in njihovi nastali odvisni stroški
  • Pomen odvisnih stroškov, ki so vključeni v nabavno vrednost zaloge
  • Knjiženje obračuna nabave najrazličnejših zalog
  • Letni popisi zalog – kalo, primamljaj, odpis, oslabitev – računovodski in davčni vidik
  • Primeri knjiženj
  • Strokovna diskusija ter odgovori na vprašanja udeleženk / udeležencev

Seminar bo vodila doc. dr. Lidija Robnik, univ. dipl. ekon., samostojna podjetnica, ki se ukvarja z svetovanjem in izobraževanjem. Je dolgoletna izvajalka najrazličnejših strokovnih predavanj in delavnic s področja računovodstva, davkov, podjetništva in financ. Pripravlja najrazličnejše strokovne in znanstvene članke ter povezuje teorijo in prakso na konkretnih primerih. Predava na različnih fakultetah, visokih in višjih šolah. Je urednica različnih praktikumov.

Cena seminarja je 130 EUR (za člane OOZ Ljubljana Vič 65 EUR).

Dodatne informacije:
OOZ Ljubljana Vič