LETNI DOPUST

Ali je res potrebno izkoristiti dva tedna letnega dopusta v kosu?

04. 07. 2024
Avtor: Nina Ličar
LETNI DOPUST
Vsako leto se pred poletjem pojavijo vprašanja tako delodajalcev kot delavcev, ali morajo dejansko izkoristiti letni dopust v trajanju dveh tednov v kosu. Delodajalci bi namreč želeli ustreči delavcem pri njihovih (celo pisnih) prošnjah, da izkoristijo letni dopust v več krajših obdobjih, pri tem pa jih skrbi, ali je takšni prošnji sploh mogoče prisluhniti in kakšne so lahko neugodne posledice.

Vsebina v nadaljevanju je dostopna samo članom Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije. Za ogled morete biti prijavljeni!