PREBERITE REVIJO

Izšla je oktobrska številka revije Obrtnik podjetnik z redno prilogo Svetovalec

11. 10. 2024
Avtor: Anton Šijanec
PREBERITE REVIJO

Revija Obrtnik podjetnik je poslovna in strokovna revija namenjena obrtnikom in podjetnikom, ki spremlja dogajanje v poslovnem svetu, OZS in njenih strokovnih sekcijah. Prejemajo jo vsi člani naše stanovske organizacije, naročniki pa so tudi številna zasebna in druga podjetja, razne strokovne ustanove, sorodne zbornične organizacije in društva v domovini in tujini. Je največja poslovna revija v Sloveniji.

V oktobrski reviji Obrtnik podjetnik med drugim preberite >>>

UO OZS: Pravilnika o premeščanju bremen ni mogoče izvajati
Pravilnik je še ena birokratska ovira in ga je nemogoče izvajati v praksi, so bili soglasni člani upravnega odbora OZS. Če bi želeli zadostiti kriterijem pravilnika, bi namreč morali zaposliti nove delavce, tako v zasebnem kot javnem sektorju, kar pa je ob vsesplošnem pomanjkanju kadra nemogoče.

Gospodarske teme v ospredju otvoritve MOS
Na gospodarskem forumu Povezani za prihodnost na otvoritvi 56. sejma MOS so se predstavniki delodajalskih organizacij soočili z ministroma Mescem in Hanom. Birokratske in davčne obremenitve, padec na lestvici konkurenčnosti in ohlajanje gospodarstva v gospodarskih partnericah so teme, ki so jih naslovili na ministra.

Prevozniki izpostavili ključne izzive
Na srečanju na Gospodarskem razstavišču se je zbralo okrog 3000 predstavnikov prevozništva in politike. Prevozniki so opozorili predvsem na izzive v sektorju, kot so pomanjkanje kadra, nekonkurenčnost, slaba pretočnost na cestah in zeleni prehod, ki predstavlja velike finančne obremenitve.

Ogled jedrskega reaktorja
Odbor za znanost in tehnologijo pri OZS ter Institut »Jožef Stefan« sta konec septembra pripravila strokovno ekskurzijo v naš jedrski reaktor TRIGA. Člani OZS so si ogledali delovanje jedrskega reaktorja, pospeševalnika in aktivnosti pripadajočih laboratorijev IJS ter se z znanstveniki in raziskovalci pogovorili še o potencialnih možnostih sodelovanja.

Odprite aktualno številko revije Obrtnik podjetnik, oktober 2024 >>>

Letošnje revije Obrtnik podjetnik:

Obrtnik podjetnik, oktober 2024 >>>

Obrtnik podjetnik, februar 2023 >>>

Obrtnik podjetnik, januar 2023 >>>

Arhiv starejših letnikov revije Obrtnik podjetnik >>>

Spletna stran revije in uredinštva >>>

Spletna stran Obrtnikov svetovalec>>>