Spoštovani uporabnik Microsoft Internet Explorerja!

Spletni brskalnik, ki ga uporabljate, ne omogoča polne funkcionalnosti spletnih portalov OZS. V izogib težavam pri delu s portalom vam predlagamo, da uporabite sodobne spletne brskalnike kot so Google Chrome, Mozilla Firefox ali Microsoft Edge.

Hvala lepa za razumevanje.
Postanite član OZS Izjemne ugodnosti, svetovanje, poslovna podpora ...
Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije
Prijavljeni ste kot
OZS blagovne znamke Družinsko podjetništvo Revija Obrtnik-Podjetnik Kartica Mozaik podjetnih MojObrtnik.com
KOSITER, TANTAL, VOLFRAM, ZLATO

Obvezno poročanje o uvozih konfliktnih mineralov za leto 2022

01. 03. 2023
Avtor: Anton Šijanec
KOSITER, TANTAL, VOLFRAM, ZLATO

Objavljamo informacijo za uvoznike kositra, tantala in volframa, njihovih rud in zlata, ki izvirajo iz konfliktnih območij in območij z visokim tveganjem, da se v primeru preseženega praga količine uvoženega blaga 15. marca 2023 izteče rok za poročanje.

 

15.3.2023 se izteče rok za  poročanje uvoznikov, ki uvažajo blago, določeno v Uredbi (EU) 2017/821 o določitvi obveznosti za potrebno skrbnost v oskrbovalni verigi za uvoznike v Uniji, ki uvažajo kositer, tantal in volfram, njihove rude ter zlato, ki izvirajo iz konfliktnih območij in območij z visokim tveganjem (v nadaljnjem besedilu Uredba EU). Poročilo mora vsebovati:

 

  • podatek o doseženi količini  uvozih konfliktnih mineralov za leto 2022
  • in izpolnjevanju obveznosti v zvezi s sistemom upravljanja (člen 4),
  • obvladovanjem tveganja (člen 5),
  • revizijo, ki jo izvede tretja stran (člen 6)
  •  in razkritjem informacij (člen 7) Uredbe EU.

 

Obveznost poročanja uvoznikov na Ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport izhaja iz Uredbe o izvajanju Uredbe EU 2017/821 o določitvi obveznosti za potrebno skrbnost v oskrbovalni verigi za uvoznike v Uniji, ki uvažajo kositer, tantal in volfram, njihove rude ter zlato, ki izvirajo iz konfliktnih območij in območij z visokim tveganjem (Uradni list RS št. 31/2021) in nastopi samo v primeru, da je uvoz posameznega minerala ali kovine v preteklem letu dosegel ali presegel prag, določen v Prilogi I Uredbe EU, ki je bila nazadnje dopolnjena z delegirano uredbo Komisije (EU) 2020/1588.

 

Za dodatna pojasnila smo na razpolago na Ministrstvu za gospodarstvo, turizem in šport, Direktorat za notranji trg, Sektor za trgovinsko politiko, na naslovu gp.mgts@gov.si. V naslovu navedite »konfliktni minerali«.

 

Vir: MGTŠ

 

Preberite tudi