CENE ELEKTRIKE V 2024

OZS pozdravlja napoved, da enormnega dviga cen električne energije za MPO ne bo

07. 12. 2023
Avtor: Mira Črešnar
CENE ELEKTRIKE V 2024

V Obrtno-podjetniški zbornici Slovenije pozdravljamo današnjo napoved Sekcije za vprašanja dobaviteljev električne energije pri Energetski zbornici Slovenije, da bo dvig cen električne energije v letu 2024 za male poslovne odjemalce »le« okrog 20 odstotkov in ne 80 odstotkov, kot so pokazali naši izračuni.

Ob tem pa moramo ponovno poudariti, da smo izračune naredili na podlagi javno dostopnih podatkov, ki so bili objavljeni v medijih >>>.

»V OZS pa si bomo še naprej prizadevali, da bi cene električne energije za male poslovne odjemalce, torej za več kot 100 tisoč obrtnikov in podjetnikov, ostale regulirane tudi v letu 2024, tako kot doslej,« ob tem pojasnjuje predsednik OZS Blaž Cvar.