zastopanje

Paket predlaganih davčnih sprememb v javni razpravi

25. JULIJ 2017  |   Maja Rigač

Ministrstvo za finance je v javno obravnavo posredovalo paket davčnih zakonov, in sicer:

1.    spremembe Zakona o dohodnini

-  sprememba sistema normiranih odhodkov

2.     spremembe Zakona o davku od dohodkov pravnih oseb

- sprememba sistema normiranih odhodkov

3. spremembe Zakona o davčnem potrjevanju računov

- odprava časovne omejitve in s tem prosta izbira glede uporabe vezane knjige računov za izdajanje računov tudi po izteku prehodnega obdobja (t.j. po 31. 12. 2017) in

-       podaljšanje roka za naknadno sporočanje podatkov o računih, izdanih z uporabo vezane knjige računov, do desetega dne v mesecu, ki sledi mesecu, v katerem je bil račun izdan, z namenom da se davčnim zavezancem omogoči enkratno sporočanje podatkov o tako izdanih računih za celotni pretekli mesec;

4.     spremembe Zakona o davčnem postopku

- spremembe postopkovnih določb zaradi predloga sprememb Zakona o dohodnini glede sistema normiranih odhodkov

5. spremembe Zakona o davku na tonažo

Pripombe se lahko posreduje do vključno 11. avgusta 2017.

Pripeti dokumenti:

Predlog Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o dohodnini

Predlog Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o davku od dohodkov pravnih oseb

Predlog Zakona o spremembah Zakona o davčnem potrjevanju računov

Predlog Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o davčnem postopku