
Slovensko-korejski poslovni forum v Ljubljani, vabljeni k sodelovanju!
Avtor: Anton Šijanec

Javna agencija Spirit Slovenija vabi podjetja, da se udeležijo slovensko-korejskega poslovnega foruma in dvostranskih srečanj s korejskimi podjetji konec avgusta v Ljubljani. Gre za nadaljevanje aktivnosti za okrepitev gospodarskega sodelovanja med Slovenijo in Južno Korejo, so sporočili iz agencije. Rok za prijave je 23. julij.
Nadaljevanje aktivnosti za sodelovanje s Korejo
Agencija je letos samostojno in skupaj s partnerji že izvedla številne aktivnosti, povezane s korejskim trgom. Med njimi je v sporočilu za javnost izpostavila obisk korejske delegacije v Sloveniji pod vodstvom župana mesta Busan ter nedavni obisk gospodarske delegacije v Seulu, ko sta se tam mudila minister za gospodarstvo, turizem in šport Matjaž Han ter ministrica za zunanje in evropske zadeve Tanja Fajon.
Že podpisan memorandum o poslovnem sodelovanju
V času junijskega obiska vladno-gospodarske delegacije sta Spirit Slovenija in korejska partnerska gospodarsko-investicijska agencija Kotra podpisali memorandum o medsebojnem sodelovanju. S tem sta se še dodatno zavezali h krepitvi gospodarskega sodelovanja med državama, so spomnili.
Tokrat poslovno srečanje v Ljubljani
Zdaj na agenciji v sodelovanju s Korejsko gospodarsko zbornico pripravljajo povratni obisk delegacije korejskih podjetij v Sloveniji, in sicer bo ta 30. in 31. avgusta. Podjetja tako vabijo, da zanimanje za udeležbo na poslovnem forumu in srečanju s korejskimi podjetji potrdijo najkasneje do 23. julija.
Južna Koreja je zelo obetaven trg
Južna Koreja za Slovenijo predstavlja zelo obetaven trg. Je četrto največje gospodarstvo v Aziji, z močno razvitim proizvodnim sektorjem, osredotočenim na izvoz. Država je največji svetovni proizvajalec polprevodnikov, tuji izvozniki pa imajo tam številne poslovne priložnosti v kemični industriji, na trgu kozmetike ter na področju umetne inteligence in pametnih tovarn, so našteli v Spiritu.
V letu 2022 je Slovenija v Južno Korejo izvozila blago v vrednosti 71 milijonov evrov, uvozila pa ga je za 370 milijonov evrov. Skupna blagovna menjava med državama je lani tako znašala 441 milijonov evrov, s čimer se je Južna Koreja uvrstila na 28. mesto med najpomembnejšimi trgovinskimi partnericami Slovenije. Slovenija tja izvaža predvsem električne stroje in opremo, uvaža pa največ železa in jekla.
Vir: STA in SPIRIT Slovenija