
Slovenski globalni forum, stičišče idej, ambicij in partnerstev za uspeh na globalnih trgih
Avtor: Anton Šijanec

Slovenski globalni forum, ki bo 13. junija 2025 potekal v Mariboru tudi ob sodelovanju naše stanovske organizacije, spodbuja preboj slovenskih podjetij z inovativnimi in trajnostnimi rešitvami ter krepi vlogo Slovenije kot privlačnega investicijskega okolja. Letošnja tema bodo disruptivne spremembe, ki preoblikujejo pravila igre v svetovnem gospodarstvu, forum pa bo s pomočjo B2B srečanj odpiral vrata neposrednemu povezovanju podjetij z ekonomskimi svetovalci in ključnimi deležniki na področju internacionalizacije.
Odpiramo vrata priložnostim
B2B srečanja na forumu bodo podjetjem odpirla vrata neposrednemu povezovanju podjetij z več kot 28 gospodarskimi svetovalci s slovenskih veleposlaništev po svetu, poslovnimi klubi na tujih trgih ter predstavniki SPIRIT, SPS, SID banke, GZS in OZS, ki bodo na voljo za konkretno podporo pri globalnem preboju. Dogodek je brezplačen in poteka v slovenskem jeziku.
Vljudno vabljeni!
Prijave na B2B srečanja na forumu >>>
Program Slovenskega globalnega foruma >>>
Uvodoma vam predstavljamo dva izmed izjemnih letošnjih govorcev
Spoznajte dr. Jureta Leskovca in dr. Urško Starc Peceny, ki s svojim delom premikata meje umetne inteligence, znanosti in inovacij, ter bosta svoje izkušnje delila na Slovenskem globalnem forumu 2025.
Dr. Jure Leskovec je profesor računalništva na Stanford University in soustanovitelj podjetja Kumo.ai. Je pionir na področju grafnih nevronskih mrež (GNN) in avtor knjižnice PyG – ene najbolj uporabljenih na svetu. Njegove raziskave so vplivale na rešitve, ki jih danes uporabljajo Meta, YouTube, Amazon, Uber in drugi. Bil je glavni znanstvenik pri Pinterestu, sodeloval pri boju proti pandemiji COVID-19 in prejel več prestižnih nagrad, vključno z nagrado ACM SIGKDD Innovation Award. Kariero je začel kot diplomant računalništva v Ljubljani.
Dr. Urška Starc Peceny je strokovnjakinja za inovacije, ki združuje tehnologijo, podjetništvo in kulturno dediščino. Kot vodja inovacij v podjetju Arctur vodi strateške evropske projekte na področju podatkovnih prostorov za turizem, kulturo in medije. Doktorirala je na Univerzi v Salzburgu s temo “Netlife”, ki je tlakovala pot sodelovalnim modelom z uporabo umetne inteligence. Živi med Slovenijo in Avstrijo, je gostujoča predavateljica, predana digitalnemu razvoju in vodja izziva NASA Space Apps Challenge.
Se vidimo 13. junija 2025 v Mariboru!