UPOKOJEVANJE ZAPOSLENIH

Na kaj moram biti pozoren, če se delavec želi delno upokojiti?

06. 06. 2024
Avtor: Dušan Bavec
UPOKOJEVANJE ZAPOSLENIH

Občasno dobim tudi vprašanje delodajalca za primer, ko bi se njegov delavec želel delno upokojiti. Delodajalec mu običajno hoče pri uveljavljanju te pravice pomagati, da nemoteno uveljavi pravico do delne pokojnine, po drugi strani pa želi tudi sam pravilno postopati v izogib nepotrebnim zapletom, zato je dobro poznati osnovna izhodišča uveljavljanja te pravice delavca. Delna upokojitev omogoča torej tudi delavcu dvojni status, saj je po eni strani še naprej delavec v delovnem razmerju s sorazmernim delom plače in drugimi pravicami iz naslova zaposlitve, po drugi strani pa upokojenec, ki prejema sorazmeren del pokojnine.

Vsebina v nadaljevanju je dostopna samo članom Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije. Za ogled morete biti prijavljeni!