Spoštovani uporabnik Microsoft Internet Explorerja!

Spletni brskalnik, ki ga uporabljate, ne omogoča polne funkcionalnosti spletnih portalov OZS. V izogib težavam pri delu s portalom vam predlagamo, da uporabite sodobne spletne brskalnike kot so Google Chrome, Mozilla Firefox ali Microsoft Edge.

Hvala lepa za razumevanje.
Postanite član OZS Izjemne ugodnosti, svetovanje, poslovna podpora ...
Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije
Prijavljeni ste kot
OZS blagovne znamke Družinsko podjetništvo Revija Obrtnik-Podjetnik Kartica Mozaik podjetnih MojObrtnik.com

Trendi in novosti na področju talnih oblog

09. 10. 2020
Avtor: Miran Rade

Vodilni svetovni sejem preprog in talnih oblog, ki poteka enkrat letno in je dostopen samo strokovnim obiskovalcem, je na sejmišču v Hannovru potekal od 10. do 13. januarja. Razstavljavci, ki kaj veljajo na mednarodnem trgu, so v tem času predstavili svojo ponudbo in nove kolekcije ter trende za prihodnjo sezono.

polagalci talnih oblogVeliko od videnega na sejmu je že ali pa še bo v ponudbi tudi pri slovenskih zastopnikih in trgovcih, še daleč pa ne vse, kar je zaradi majhnosti našega trga povsem razumljivo. To pa še ne pomeni, da se ni potrebno seznanjati z najnovejšimi proizvodnimi in industrijskimi trendi in jih v določeni meri tudi prenesti v naš prostor. In prav DOMOTEX je kot priljubljeno mesto za srečanja razstavljavcev in udeležencev z vsega sveta idealen za povezovanje in izmenjave informacij, pri čemer jim je v dodatno pomoč informacijska tehnologija. Sejemska hiša je v okviru sejemskega koncepta »Innovations@Domotex« pripravila predstavitveno platformo, kjer so predstavljene izbrane inovacije izdelkov razstavljavcev, kar je bilo še posebej dobrodošlo za obiskovalce, ki so se zanimali za novosti. Inovacije in trende DOMOTEX 2020 si je bilo in si je še mogoče ogledati na spletni strani https://www.domotex.de/de/news/news-fachartikel/newshub, seznam izbranih izdelkov razstavljavcev pa se še dopolnjuje tudi po zaključku sejma.

V okviru pestrega razstavnega programa sejma je bila predstavljena celotna paleta izdelkov, od tradicionalnih in sodobnih ročno izdelanih preprog, tkanih preprog, talnih oblog za stanovanjske in poslovne prostore ter zunanjih talnih oblog do parketa, lesa in laminatov, vse skupaj pod geslom »ATMYSPHERE« – glavno temo novega megatrenda zdravega življenja osredotočenega na lastnosti tal, kot so akustika, naravnost in trajnost, kar naj bi prispevalo k občutku dobrega počutja in zdravega vzdušja.

Izmenjava mnenj in praktični prikazi

Posebna dvorana je bila namenjena predstavitvi strojev, orodij in tehnik za izdelavo ter vgradnjo talnih oblog, kar je zaokrožalo ponudbo, saj so ustrezni materiali, pripomočki in izvedbene rešitve ključni pri njihovi končni postavitvi.

Dobršen del te dvorane je predstavljal forum za obrt, poseben prostor, poimenovan »Treffpunkt Handwerk«. Tu so bili predstavljeni trendi in rešitve za obrtnike, torej za strokovnjake za parkete in talne obloge, dekoraterje, slikarje in mizarje, pa tudi tehnike namestitve in tehnologije tal. V okviru izmenjave tehničnih informacij in znanj med strokovnjaki iz panoge so vse dni na sejmu potekala tehnična predavanja o aktualnih vprašanjih in praktičnih izzivih ter predstavitve novih rešitev, ki koristijo tako izkušenim profesionalcem kot tudi novincem. Predavanja na teme, kot so površinske poškodbe na parketu in možnostih popravil, Stroškovna učinkovitost in tveganja plavajočih talnih oblog, Kako lahko robotika podpira sodobno obrt, Profesionalno ravnanje premičnih spojev v talnih konstrukcijah so pritegnila mnogo poslušalcev.

Na tem prostoru so razstavljavci in partnerji sejma demonstrirali svoja najnovejša orodja in delili praktične nasvete o pripravi podlage ter namestitvi parketa in lesa, obiskovalci so lahko preizkusili orodja nekaterih razstavljavcev in se seznanili z novimi namestitvenimi rešitvami in sistemi.

In ne nazadnje: predstavitveni program na »Treffpunkt Handwerk« je bil močno osredotočen tudi na kadre ter s tem povezano potrebo po izkušenih obrtnikih in nadarjenimi mladimi, ki se odločajo za obrtniški poklic.