Vlada je sprostila izvajanje določenih dejavnosti

18. DECEMBER 2020  |   Igor Pipan

Vlada je izdala Odlok o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v Republiki Sloveniji, ki začne veljati 19. decembra 2020 in velja do vključno 23. decembra 2020.

Odlok omogoča sproščanje izvajanja tudi naslednjih dejavnosti ponujanja blaga in storitev potrošnikom v Republiki Sloveniji v vseh statističnih regijah:

• storitve izdelave, montaže, popravil in vzdrževanja,
  • prodajalne, ki v pretežni meri prodajajo tehnično blago.

To pomeni:

• če storitev lahko uvrstite med vzdrževalna dela, popravilo ali montažo, to storitev lahko opravite
  • s strani pristojnega ministrstva smo prejeli naslednje pojasnilo »kot tehnično blago tolmačimo blago, za katerega se izda garancija za brezhibno delovanje po Pravilniku o blagu, za katero se izda garancija za brezhibno delovanje.«

Odlok zaenkrat velja od 19.-23. decembra 2020.

Povezava na odlok