novica Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad Republike Slovenije je objavil sporočilo za javnost:

Štipenditorji lahko od 1. septembra oddajo podatke o štipendistih za leto 2019/2020. Vsi štipenditorji v Sloveniji morajo vsako leto redno poročati skladu o vseh štipendijah, ki jih izplačujejo. Za novo šolsko oziroma študijsko leto 2019/2020 lahko to storijo od 1. septembra 2019 in najkasneje do 31. decembra 2019. Podatke je potrebno vnesti preko spletne aplikacije. Poročati morajo podjetja, podjetniki, občine, izobraževalne ustanove, fundacije, društva in vse druge pravne osebe, ki imajo v šolskem oziroma študijskem letu 2019/2020 vsaj enega štipendista.

Poročanje se izvaja preko spletne aplikacije. Za dostop je potreben ustrezen certifikat.

Rok za poročanje za šolsko oziroma študijsko leto 2019/2020 je 31. 12. 2019. Ob tem štipenditorje prosimo, da, v kolikor imajo štipendiste znane že pred decembrom, poročajo že prej.

Več informacij je na voljo na spletni strani sklada, telefonski številki 01 43 45 882 ter na e-naslovu porocanje@sklad-kadri.si.

novica Ulica obrti na Mednarodnem sejmu obrti in podjetnosti v Celju
Vljudno vas vabimo na Mednarodni sejem obrti in podjetnosti v Celju, kjer bo Obrtno–podjetniška zbornica Slovenije s svojimi člani in območnimi obrtno-podjetniškimi zbornicami ter srednjimi poklicnimi in strokovnimi šolami odprla Ulico obrti, kjer bodo predstavljeni atraktivni in deficitarni obrtni poklici. Osrednja točka ulice obrti bo tudi letos »Vajeniška pisarna«, kjer bodo obiskovalci prejeli vse informacije o vajeništvu. Ulica obrti bo organizirana po načelu »vse na enem mestu«, saj boste hkrati lahko videli predstavitev posameznih poklicev, vključitev dijakov v proces praktičnega usposabljanja z delom, dobili informacije srednjih šol in spoznali strokovno podporo obrtno-zborničnega sistema. Učenci se bodo lahko tudi sami aktivno vključili v izdelavo izdelka oziroma storitve in se preizkusili v posameznem poklicu. Na ulici bo predvidoma predstavljenih 12 poklicev in sicer: klepar – krovec, elektrikar, mizar, oblikovalec kovin – orodjar, strojni mehanik, tesar, polagalec keramičnih oblog – pečar, avtoserviser, pek, slaščičar, kuhar in natakar. Prav tako bo na ulici predstavljena domača in umetnostna obrt s praktičnim prikazom.
novica Za nami prvi vmesni preizkusi v vajeništvu
Konec marca so potekali prvi vmesni preizkusi v vajeniškem sistemu izobraževanja. Pokazali so, da so vajenci osvojili zahtevana poklicne kompetence in da so na dobri poti za pridobitev želenega poklica.
novica Pedagoško-andragoški seminar
Brezplačni PA seminarji za mentorje dijakom in študentom- izkoristite priložnost! Za seminar na OOZ Maribor, ki se prične 06. maja 2019, so mesta že zapolnjena!
novica Slavnostna podelitev mojstrskih diplom 2017
Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije je letos podelila mojstrske diplome že sedemnajsti generaciji slovenskih obrtnih mojstric in mojstrov. Pridobitev mojstrskega naziva predstavlja vrh v poklicnem izobraževanju v obrti, zato je uspeh mojstric in mojstrov zaokrožen s podelitvijo mojstrskih diplom na svečani prireditvi. Letošnja prireditev je potekala 14. novembra, v Kongresnem centru na Brdu pri Kranju.