Izobraževanje

novica Poročanje o dodeljeni štipendiji in potrebe po štipendiranju

Vsi, ki so podelili kakršnokoli štipendijo za aktualno šolsko leto (2020/2021), morajo o tem poročati skladu do 31. decembra 2020. Do 31. januarja 2021 pa lahko delodajalci oddajo potrebe po kadrovskih štipendistih za prihodnje šolsko leto (2021/2022).

novica Javni poziv delodajalcem za oddajo potreb po kadrovskih štipendistih za šolsko/študijsko leto 2021/2022.

Namen javnega poziva je zbrati ponudbo kadrovskih štipendij v Republiki Sloveniji z namenom informiranja učencev, dijakov in študentov o vseh razpoložljivih kadrovskih štipendijah pred izbiro izobraževanja in s tem podporo njihovemu odločanju za izobraževanje glede na potrebe na trgu dela.

novica Informacija za stranke

v Službi za področje javnih pooblastil pri Obrtno-podjetniški zbornici Slovenije od 20. 10. 2020 dalje zaradi epidemije nalezljive bolezni COVID-19 na območju celotne države do nadaljnjega preklicujemo možnost osebnih svetovanj in osebnih dvigov pripravljenih dokumentov.

novica Obvestilo za obiskovalce

V Službi za področje javnih pooblastil pri Obrtno-podjetniški zbornici Slovenije od 25. 5. 2020 dalje ponovno odpiramo možnost osebnih svetovanj (tudi SPOT svetovanja) v času uradnih ur, ob predhodni najavi po telefonu ali E-sporočilu.

novica Sproščanje omejitvenih ukrepov v srednjem poklicnem, strokovnem in višjem strokovnem izobraževanju

18. maja 2020 se vrnejo v šolske klopi dijaki zaključnih letnikov z namenom popravljanja, izboljševanja in zaključevanja ocen ter pripravi na zaključni izpit ter poklicno in splošno maturo. Po presoji vodstva ter strokovnega in učiteljskega kolektiva šole se bodo lahko vrnili tudi dijaki nižjih letnikov, ki potrebujejo dodatno učno pomoč pri utrjevanju snovi in zaključevanju šolskega leta. To velja tudi za odpravljanje manjka na področju praktičnega znanja in veščin, ki jih po presoji šole ne bi bilo moč nadomestiti v prihodnjih šolskih letih. Dijaki in vajenci lahko praktično znanje in veščine pridobivajo v šoli pri praktičnem pouku, v MICih lahko pa tudi pri delodajalcih, če je to mogoče in če so za to vzpostavljeni vsi potrebni pogoji z vidika varnega delovnega okolja v skladu s smernicami NIJZ.

novica Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad Republike Slovenije je objavil sporočilo za javnost:

Štipenditorji lahko od 1. septembra oddajo podatke o štipendistih za leto 2019/2020. Vsi štipenditorji v Sloveniji morajo vsako leto redno poročati skladu o vseh štipendijah, ki jih izplačujejo. Za novo šolsko oziroma študijsko leto 2019/2020 lahko to storijo od 1. septembra 2019 in najkasneje do 31. decembra 2019. Podatke je potrebno vnesti preko spletne aplikacije. Poročati morajo podjetja, podjetniki, občine, izobraževalne ustanove, fundacije, društva in vse druge pravne osebe, ki imajo v šolskem oziroma študijskem letu 2019/2020 vsaj enega štipendista. Poročanje se izvaja preko spletne aplikacije. Za dostop je potreben ustrezen certifikat. Rok za poročanje za šolsko oziroma študijsko leto 2019/2020 je 31. 12. 2019. Ob tem štipenditorje prosimo, da, v kolikor imajo štipendiste znane že pred decembrom, poročajo že prej. Več informacij je na voljo na spletni strani sklada, telefonski številki 01 43 45 882 ter na e-naslovu porocanje@sklad-kadri.si.

novica Ulica obrti na Mednarodnem sejmu obrti in podjetnosti v Celju

Vljudno vas vabimo na Mednarodni sejem obrti in podjetnosti v Celju, kjer bo Obrtno–podjetniška zbornica Slovenije s svojimi člani in območnimi obrtno-podjetniškimi zbornicami ter srednjimi poklicnimi in strokovnimi šolami odprla Ulico obrti, kjer bodo predstavljeni atraktivni in deficitarni obrtni poklici. Osrednja točka ulice obrti bo tudi letos »Vajeniška pisarna«, kjer bodo obiskovalci prejeli vse informacije o vajeništvu. Ulica obrti bo organizirana po načelu »vse na enem mestu«, saj boste hkrati lahko videli predstavitev posameznih poklicev, vključitev dijakov v proces praktičnega usposabljanja z delom, dobili informacije srednjih šol in spoznali strokovno podporo obrtno-zborničnega sistema. Učenci se bodo lahko tudi sami aktivno vključili v izdelavo izdelka oziroma storitve in se preizkusili v posameznem poklicu. Na ulici bo predvidoma predstavljenih 12 poklicev in sicer: klepar – krovec, elektrikar, mizar, oblikovalec kovin – orodjar, strojni mehanik, tesar, polagalec keramičnih oblog – pečar, avtoserviser, pek, slaščičar, kuhar in natakar. Prav tako bo na ulici predstavljena domača in umetnostna obrt s praktičnim prikazom.

novica Za nami prvi vmesni preizkusi v vajeništvu

Konec marca so potekali prvi vmesni preizkusi v vajeniškem sistemu izobraževanja. Pokazali so, da so vajenci osvojili zahtevana poklicne kompetence in da so na dobri poti za pridobitev želenega poklica.

novica Pedagoško-andragoški seminar

Brezplačni PA seminarji za mentorje dijakom in študentom- izkoristite priložnost! Za seminar na OOZ Maribor, ki se prične 06. maja 2019, so mesta že zapolnjena!