Če ste letni davčni obračun oddali po 31. 3. 2022, se vam prestavi rok za plačilo akontacij

04. APRIL 2022  |   Jasmina Malnar Molek

Davčnim zavezancem, ki bodo letni davčni obračun DDPO in DohDej za leto 2021 oddali po 31. 3. 2022, poteče rok za plačilo marčevske akontacije dne 10. 5. 2022. Omenjenim zavezancem se prav tako prestavi tudi rok za poračunsko akontacijo (poračunsko akontacijo je treba plačati v primeru, če sta bila obroka za januar in februar 2022 obračunana in plačana v nižjem znesku kot izhaja iz obračuna za leto 2021). Ostalim davčnim zavezancem, ki so omenjena obračuna oddali do 31. 3. 2022, se roki plačila akontacij ne prestavljajo.

Vir: FURS