Sekcije in odbori

slika british embasi Veleposlaništvo Velike Britanije - vabilo na ZOOM webinar v zvezi s pospeševanjem trgovine in varnostjo cestnega tovornega prometa med RS in VB

Veleposlaništvo Velike Britanije vas vabi k udeležbi na spletnem webinarju na temo pospeševanja trgovine in varnostjo cestnega tovornega prometa med Republiko Slovenijo in Veliko Britanijo.

ZOOM webinar bo 20.maja 2021, ob 13. uri (CET).

PRIJAVA: https://us02web.zoom.us/webinar/register/3016196146748/WN_nAAJsIDoRuuJ2bTeAkWTgQ

Predstavitev tematik bodo opravili predstavniki:
- UK Department for Transport (ministrstva za promet),
- HM Revenue & Customs (carine),
- UK Border Force (mejne policije),
- IRU (mednarodno združenje prevoznikov; izdajatelj TIR).

Dnevni red in vabilo objavljamo v pripetem dokumentu in nadaljevanju.

Udeležbo na webinarju svetujemo vsem, ki opravljate prevoze na relaciji Slovenija - Velika Britanija.

Trade Facilitation and Security Webinar

20 May 2021, 1300-1430 CET (1200-1330 UK), Zoom

Access URL: https://us02web.zoom.us/webinar/register/3016196146748/WN_nAAJsIDoRuuJ2bTeAkWTgQ

AGENDA (all times are CET)

13.00-13.10     Official Opening, H.E. Tiffany Sadler, UK Ambassador to Slovenia

13.10-13.25     Introductory presentation on transporting goods between the UK and the EU: guidance for hauliers and commercial drivers.
Osian Lewis, UK Department for Transport
David Vallely, Sylaja Mohandas, HM Revenue & Customs

13.25-13.40     IRU Presentation on the benefits of TIR
Elina Bekauri, Senior Manager, TIR and Transit, IRU Geneva

13.40-13.55     UK Border Force: Security requirements and the Carriers Accreditation Scheme
Neil Gretton, UK Border Force

13.55-14.10      Raising awareness of smuggling risks associated with road haulage industry, and how to report concerns
Geraint Williams, HM Revenue & Customs

14.10-14.30     Q & A

14.30   Close

Pripete datoteke

novica Pomoč družini umrlega kolega

Pred dobrim mesecem so prevozniki izgubili spoštovanega stanovskega kolega Roberta Svetca iz Šentjanža pri Dravogradu. S svojim tovornjakom je na samostojni podjetniški poti, na katero je stopil pri 22 letih, prevozil številne kilometre po tujini. Tudi na zadnji poti je bil v tujini, v bližini Münchna, kjer je pri nalaganju tovora doživel hud srčni infarkt, ki je bil zanj usoden.

novica Ravnanje z embalažo po novem

Vlada je 8. aprila sprejela novo Uredbo o embalaži in odpadni embalaži, ki je izvedbeni predpis na podlagi novele Zakona o varstvu okolja. Nova uredba ukinja količinski prag 15 ton embalaže za obveznosti, uvaja pa možnost plačila pavšala za manj kot eno tono, prinaša tudi spremembe v sistemu ravnanja z odpadno embalažo. Ne spreglejte, če na trg dajete embalažo, boste morali po novem z eno od družb za ravnanje z odpadno embalažo skleniti pogodbo in se vključiti v shemo ravnanja z odpadno embalažo.

novica Novosti, ki jih prinaša Uredba o embalaži in odpadni embalaži, ki je bila sprejeta v aprilu letos namenjena članom Sekcije trgovcev

8. aprila 2021 je bila sprejeta nova Uredba o embalaži in odpadni embalaži Nova uredba vsem podjetjem, ki dajejo na trg Republike Slovenije (RS) izdelke v embalaži, nalaga obveznost ravnanja z embalažo. To med drugim pomeni, da se morajo vključiti v shemo ravnanja z odpadno embalažo.

novica Odlok o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v Republiki Sloveniji

Vlada je zaradi omejitve gibanja prebivalstva ter zajezitve in obvladovanja epidemije COVID-19 12.5.2021 sprejela nov Odlok o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v Republiki Sloveniji.

novica Vlada je sprejela Odlok o spremembah določenih odlokov, izdanih na podlagi Zakona o nalezljivih boleznih

Vlada je 12.5.2021 sprejela Odlok o spremembah določenih odlokov, izdanih na podlagi Zakona o nalezljivih boleznih.

novica Vabimo vas na seminar, kjer bodo predstavljene novosti, ki jih prinaša Uredba o embalaži in odpadni embalaži, ki je bila sprejeta letos.

Strokovna sekcija grafičarjev in fotografov pri OZS organizira brezplačno izobraževanje. Vabimo vas na seminar, kjer bodo predstavljene : "Novosti, ki jih prinaša Uredba o embalaži in odpadni embalaži, ki je bila sprejeta 8. aprila 2021" organizira sekcija grafičarjev in fotografov v sredo 19. 5.2021 ob 13.00 uri, preko spleta.

8. aprila 2021 je bila sprejeta nova Uredba o embalaži in odpadni embalaži, ki vsem podjetjem, ki dajejo na trg Republike Slovenije izdelke v embalaži, nalaga obveznost ravnanja z embalažo. To med drugim pomeni, da se morajo vključiti v shemo ravnanja z odpadno embalažo. Z navedeno uredbo se ukinja količinski prag 15 ton dane embalaže letno na trg v Sloveniji za nastanek obveznosti plačila stroškov ravnanja z odpadno embalažo. Na seminarju boste izvedeli ali ste morda zavezanci in ste najkasneje do 24.5. 2021 dolžni skleniti pogodbo z družbo za ravnanje z odpadno embalažo (DROE), vodenje evidenc … kdo mora poročati, če sami kupujemo izdelke v embalaži izven Slovenije … "Novosti, ki jih prinaša Uredba o embalaži in odpadni embalaži, ki je bila sprejeta 8. aprila 2021" organizrajo sekcije frizerjev, kozmetikov, tekstilcev in vzdrževalcev tekstilij in predelovalcev kož bodo predstavljene, v torek 18. 5.2021 ob 15.00 uri, preko spleta.

novica Novosti, ki jih prinaša Uredba o embalaži in odpadni embalaži, ki je bila sprejeta v aprilu letos namenjena članom Sekcije lesnih dejavnosti