08. AVGUST 2022  |   Jasmina Malnar Molek

Višina zneska za vračilo trošarine za komercialni prevoz za davčna obdobja od 1. avgusta še naprej znaša 0 evrov.

Z namenom zmanjšanja administrativne obremenitve FURS seznanja, da upravičencem, ki bodo predložili zahtevke za vračilo trošarine za komercialni prevoz, za davčna obdobja od 1. avgusta dalje, ne bo ugodeno, kljub temu, da so dejansko porabili pogonsko gorivo za komercialni prevoz, saj bo znesek za vračilo znašal 0 evrov dokler ne bo z uredbo določen znesek trošarine za plinsko olje za pogonski namen, ki bo višji od 330 evrov za 1000 litrov.

Višina zneska za vračilo trošarine za komercialni prevoz od 1. 8. 2022 še naprej 0 evrov.

Vir: FURS