Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije
Prijavljeni ste kot
OZS blagovne znamke Družinsko podjetništvo Revija Obrtnik-Podjetnik Kartica Mozaik podjetnih MojObrtnik.com

• Kraj: Spletni seminar - TEAMS
  • Datum: 09.05.2024
  • Cena: Brezplačno za člane OZS - 0,00€
  • Nečlani 120 eur + ddv - 146,00€

Strokovni webinar

Vabimo vas na strokovni webinar »Izvajanje novega Pravilnika o zagotavljanju varnosti in zdravja delavcev pri ročnem premeščanju bremen v praksi«, ki bo potekal v četrtek, 9. 5. 2042, s pričetkom ob 9. uri, preko Teams aplikacije.

Pravilnik je začel veljati avgusta lani, uporabljati pa se začne 1. avgusta 2024. V vmesnem obdobju naj bi  delodajalci na novo ocenili tveganje za nastanek kostno-mišičnih obolenj in po potrebi določili preventivne ukrepe. Pričakuje se, da bo novi pravilnik bolj učinkovito kot predhodni pripomogel k preprečevanju mišično-kostnih obolenj. Kostno- mišična obolenja so eden od glavnih razlogov za odsotnosti z dela v Sloveniji. Težave, ki se kažejo se razlikujejo po jakosti –od blagih do zelo hudih, in vse do kroničnih in izčrpavajočih bolezni.

Program:

• Vrste ročnega premeščanja bremen
  • Obveznosti delodajalca pri ročnem premeščanju bremen
  • Varnostne zahteve pri ročnem premeščanju bremen
  • Posebni dejavniki tveganja pri prenašanju, dvigovanju ali držanju bremen
  • Presejalni testi za tveganje za nastanek kostno – mišičnih obolenj
  • Ocenjevanje in načrtovanje fizičnih delovnih obremenitev pri ročnem premeščanju bremen
  • Ročno premeščanje bremen v praksi
Komu je namenjen webinar?
  • Strokovnim delavcem na področju varnosti in zdravja pri delu ter varstva pred požarom
  • Odgovorne osebe za zagotavljanje varnosti in zdravja pri delu
  • Vodstvenim in vodilnim delavcem v podjetju
  • Varnostnim inženirjem v podjetju
  • Delodajalce, ki sami vodijo strokovne naloge varnosti pri delu
  • Koordinatorjem del
  • Ostalim mikro, malim in srednje velikim podjetjem
Trajanje: 2 uri

Gradivo: Da

O predavatelju
mag. Janko Pahič, je zaposlen na IVD Maribor. Opravlja dela in naloge s področja varnosti in zdravja pri delu s poudarkom na ocenjevanju tveganj, usposabljanja za varno delo in naloge strokovnega delavca pri delodajalcih. Opravljen ima strokovni izpit s področja varnosti pri delu in tečaj za notranje presojevalce OHSAS 18001:2007. Je soavtor strokovnega dela  programske opreme EVPD za obvladovanje varnosti in zdravja na delovnih mestih. V letu 2021 in 2022 je izdelal oceno tveganja zaradi izpostavljenosti delavcev fizičnim obremenitvam na delovnih mestih za veliki logistični sistem v Sloveniji in sicer po BAuA metodologiji, ki je bila kasneje sprejeta tudi v zakonodaji.

Obvezna je predhodna spletna prijava, ki jo najdete na dnu te strani.
Spletno povezavo pošiljamo dan pred izvedbo.
Dogodek se ne snema in traja 2 uri.

Udeležba na dogodku je brezplačna za člane OZS, za nečlane je 120 eur + ddv, vendar je obvezna predhodna prijava do 7. 5. 2024 preko spletne prijavnice (na dnu strani).

Prosimo, da nečlani kotizacijo poravnate pred pričetkom dogodka na transakcijski račun Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije, Celovška 71, 1000 Ljubljana, številka: 02013-0253606416 (NLB) Sklic: 00 200035 - davčna številka. Namen plačila: OTHR. Prosimo, da potrdilo o plačilu pošljete na e-naslov edina.zejnic@ozs.si.

Pisne odjave poslane na edina.zejnic@ozs.si upoštevamo do 2 dni pred dogodkom, sicer zaračunavamo 100 % kotizacijo. V primeru, da odjave ne sporočite, kotizacijo zaračunamo v celoti.

V primeru prenizkega števila prijav si pridržujemo pravico do odpovedi.

Webinar organizirajo sekcija trgovcev OZS, sekcija kovinarjev OZS, sekcija plastičarjev OZS, sekcija elektro dejavnosti OZS, sekcija elektronikov OZS, sekcija gradbincev OZS, sekcija kleparjev in krovcev OZS, sekcija instalaterjev-energetikov OZS, sekcija avtoserviserjev OZS., sekcija kamnosekov OZS, sekcija slikopleskarjev OZS.

Dodatne informacije:

- Sekcija trgovcev OZS, Edina Zejnić, 01 58 30 586, edina.zejnic@ozs.si

- Sekcija kovinarjev, elektro dejavnosti, elektroniki, plastičarji OZS, Valentina Melkić, 01 58 30 541, valentina.melkic@ozs.si

- Sekcija avtoserviserjev, kamnosekov, slikopleskarjev OZS, Igor Pipan, 01 58 30 568, igor.pipan@ozs.si

- Sekcija gradbincev, kleparjev in krovcev, instalaterjev-energetikov OZS, Janko Rozman, 01 58 30 540, janko.rozman@ozs.si

Vljudno vabljeni!