Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije
OZS blagovne znamke Družinsko podjetništvo Revija Obrtnik-Podjetnik Kartica Mozaik podjetnih MojObrtnik.com

Vmesni preizkusi in zaključni izpiti

VMESNI PREIZKUSI

Vajenci praviloma ob zaključku 2. letnika opravljajo vmesni preizkus praktične usposobljenosti. Preizkus se izvaja v obratovalnici, kjer se vajenec praktično usposablja. Delodajalec in vajenec sta o poteku in vsebini vmesnega preizkusa seznanjena najmanj teden dni pred izvedbo. Dijak mora strokovnemu nadzorniku oziroma komisiji na vmesnem preizkusu predložiti vajeniški dnevnik za 1. in 2. letnik. Opravljen vmesni preizkus je pogoj za vpis v naslednji letnik.

Navodila delodajalcem/mentorjem za izvedbo vmesnih preizkusov.doc

Zapisnik za izvajanje vmesnih preizkusov.pdf

ZAKLJUČNI IZPITI

Vajenec ob zaključku izobraževanja opravlja zaključni izpit. Izdelek oziroma storitev se izvaja v obratovalnici pri delodajalcu, zagovor pa v šoli. Termini izvedbe izdelaka oziroma storitve v obratovalnici se predhodno uskladijo med delodajalcem, šolo in pristojno zbornico.

Pravilnik o zaključnem izpitu