Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije
OZS blagovne znamke Družinsko podjetništvo Revija Obrtnik-Podjetnik Kartica Mozaik podjetnih MojObrtnik.com
OZS Izobraževanje
novica Ulica Obrti na mednarodnem sejmu obrti in podjetnosti v Celju

Vljudno vas vabimo na Mednarodni sejem obrti in podjetnosti v Celju, kjer bo Obrtno–podjetniška zbornica Slovenije s svojimi člani in območnimi obrtno-podjetniškimi zbornicami ter srednjimi poklicnimi in strokovnimi šolami odprla Ulico obrti, kjer bodo predstavljeni atraktivni in deficitarni obrtni poklici. Osrednja točka ulice obrti bo tudi letos »Vajeniška pisarna«, kjer bodo obiskovalci prejeli vse informacije o vajeništvu. Ulica obrti bo organizirana po načelu »vse na enem mestu«, saj boste hkrati lahko videli predstavitev posameznih poklicev, vključitev dijakov v proces praktičnega usposabljanja z delom, dobili informacije srednjih šol in spoznali strokovno podporo obrtno-zborničnega sistema. Učenci se bodo lahko tudi sami aktivno vključili v izdelavo izdelka oziroma storitve in se preizkusili v posameznem poklicu. Na ulici bo predvidoma predstavljenih 12 poklicev in sicer: klepar – krovec, elektrikar, mizar, oblikovalec kovin – orodjar, strojni mehanik, tesar, polagalec keramičnih oblog – pečar, avtoserviser, pek, slaščičar, kuhar in natakar. Prav tako bo na ulici predstavljena domača in umetnostna obrt s praktičnim prikazom.

novica OZS in OMV Slovenija sklenila pogodbo o strateškem sodelovanju
Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije (OZS) in OMV Slovenija sta sklenila dogovor o poslovnem sodelovanju. Strateško sodelovanje bo trajalo dve leti in je temelj podpore podjetja OMV Slovenija, ki bo namenjena Sekciji za promet pri OZS, ta s svojimi aktivnostmi na področju urejanja razmer v cestnem transportu pomaga svojim več kot 3.000 članom sekcije za promet, hkrati pa je tudi ena izmed ključnih partnerjev pri oblikovanju razvoja in zakonodaje te pomembne gospodarske panoge.
novica Vodstvi obeh zbornic enotni glede čim hitrejšega reševanja problematike prevoznikov
Vodstvo Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije (OZS), vodstvo Hrvaške obrtne zbornice (Hrvatska obrtnička komora, HOK) ter predstavniki obeh sekcij za promet so se sestali glede problematike pretočnosti mejnih prehodov. Obe vodstvi sta si enotni za čim hitrejšo rešitev problematike.
novica Upokojeni obrtniki imajo pravico do polne pokojnine
Socialni partnerji so na petkovi seji Ekonomsko-socialnega sveta (12.7.) razpravljali o spremembah pokojninske zakonodaje. Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije (OZS) vztraja pri svoji zahtevi, da bi upokojeni obrtniki lahko prejemali polno pokojnino in hkrati nadaljevali svojo dejavnost ter plačevali prispevke.
novica Parketarji obnovili tla v Vrtcu Ptuj
Minuli petek in soboto se je v Vrtcu Ptuj odvila tradicionalna, že enajsta donatorska akcija obnove parketnih površin. Svoje moči so združili parketarji, člani Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije, in podjetje HGtrade ter prenovili kar 260 m2 parketnih površin z okolju prijaznimi laki v šestih igralnicah Vrtca Ptuj.
novica Administrativna ovira: poročanje o embalaži kar štirikrat letno
Ministrstvo za okolje in prostor je pripravilo nov osnutek uredbe o embalaži in odpadni embalaži, ki obrtnikom in podjetnikom prinaša nove administrativne ovire. Po novem bi morali poročati še bolj pogosto, ne več enkrat, ampak kar štirikrat letno.
novica Se obeta nova obremenitev gospodarstva na Koroškem?
Obrtniki in podjetniki ne pristajajo na drastično zvišanje nadomestila za uporabo stavbnega zemljišča (NUSZ) v občini Radlje ob Dravi. Predvideva se namreč zvišanje NUSZ tudi do 448 odstotkov, kar bi dodatno obremenilo in posledično zaviralo razvoj gospodarstva na tem območju.
novica OZS ne pristaja na dodatne obremenitve gospodarstva
Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije ne pristaja na predloge sprememb davčne zakonodaje, ki gospodarstvo dodatno obremenjujejo. Na Ministrstvo za finance je zbornica že naslovila svoje pripombe in vlado ponovno pozvala k razbremenitvi stroškov dela.
novica FURS uslišal pobudo OZS za plačilo obveznosti za socialno varnost z enim e-računom
Kako zelo pomembno je učinkovito stanovsko povezovanje obrtnikov in podjetnikov pri prizadevanjih za bolj prijazno poslovno okolje, je naša zbornica ponovno dokazala z zadnjim ukrepom Finančne uprave RS, ki je na pobudo OZS in njenega predloga zapisanega v Zahtevah slovenske obrti in podjetništva oblikovala možnost, da družbeniki in samozaposleni združijo vse svoje obveznosti za plačilo mesečnih prispevkov za socialno varnost in jih plačajo na podlagi le enega e-računa. Dosežek se morda na prvi pogled ne zdi velik, bo pa malim podjetjem vseeno prinesel prihranke in poenostavitev poslovanja, podobno, kot ga je pred leti na primer prinesla uvedba možnosti vodenja enostavnega knjigovodstva in vmes še mnoge druge pridobitve, ki jim je botrovala ravno naša zbornica.
novica OZS v zbiranje podpisov za razrešitev članov skupščine SOP
Obrtniki in podjetniki so na današnji seji Upravnega odbora Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije (UO OZS) soglasno podprli sklep o zbiranju podpisov za razrešitev članov skupščine Sklada obrtnikov in podjetnikov (SOP), ki so izglasovali znižanje poklicnih pokojnin za 30,4 odstotka. Člani UO OZS sicer še vedno pričakujejo tudi pomoč države pri razrešitvi nastale situacije.